Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem értem, hogy miért nehéz...

Nem értem, hogy miért nehéz sokaknak munkát találni. Vagy csak én vagyok szerencsés?

Figyelt kérdés
Azt tapasztalom, hogy sokszor az áll a munkanélküliség hátterében, hogy az emberek nem akarnak akármilyen munkát vállalni. Sokszor csak keresgélni kell egy kicsit, és ha kell, amíg nincs jobb, olyan munkát is vállalni, ami esetleg nem teszik.
2012. okt. 12. 15:20
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
35%
Mindig van jobb! :)
2012. okt. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Van, de amíg nincs?
2012. okt. 12. 15:25
 3/25 anonim ***** válasza:
81%

Azért, mert vidéken SEMMILYEN munka nincs. Annak sem, aki nem válogat.

Vagy ha véletlen akad valami, akkor a "becsületes" vállalkozó elfelejti kifizetni.

Te vagy nagyon jó helyen élsz, vagy vannak jó ismerőseid, akik bedugnak valahova.

Vagy esetleg csak nyomod a Fidesz propagandáját.

2012. okt. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Egyik sem ezek közül :)
2012. okt. 12. 15:30
 5/25 anonim ***** válasza:
48%

Egy irodai papír munkás nyuszilány, biztos nem fog elmenni gyárakba 3-4műszakba összeszerelőnek jelentkezni

Itt a baj, sok ember kényes, amire bizonyos okokban meg van az oka, mert egy nagy végzettségű valaki, nem heccből tanult hosszú éveket


Aki frissen végzett valahol és nem kap munkát, kénytelen még a sz*r lapátolást is elvállalni mert egy forintot nem kap pályakezdőként, mivel nincs bedolgozott éve

20/F

2012. okt. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
81%
Én is sokáig sajnáltam, aki nem talált munkát. De aztán egyszer csak belegondoltam, hogy mi az hogy a 2ezer fős faluban a nagymamám egyetlen napszámost sem talál aki felásná a kertjét (egy átlag férfinak kb. 2 nap munka lenne, mamám négyzetméterre fizetett volna.) Pedig alig van munkalehetőség ott, tele van a falu munkanélküliekkel, mégse vállalta senki. Még munka mellett is be lehetett volna vállalni egy hétvégén kis mellékesnek.A faluban mindenki ismer mindenkit, szóval biztos nem az volt a gond,h nem jutott ez az info. Aztán akkor lett számomra világos minden, amikor még tanulmányaim befejezte előtt kaptam egy súlyos betegséget, ami maradandó károsodást okozott. Ennek ellenére találtam számomra is végezhető diákmunkát. Annyi volt benne a nehézség, hogy sokat kellett gyalogolni a munkahelyre(kb. 30 perc), mert nem ment odáig a helyi járat. Rajtam kivül egy jelentkezőt se találtak, merthogy túl messze van..... Jelenlegi munkahelyemre pedig már lediplomázás előtt felvettek. Azért nem vállalták sokan, mert 7/24ben kellett volna dolgozni (egy fiatalnak ez miért gond???) aztán végül mire elkezdtem a munkát, lett egy átalakítás és most simán 8-4ig dolgozok minden nap.
2012. okt. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

" 2ezer fős faluban a nagymamám egyetlen napszámost sem talál aki felásná a kertjét (egy átlag férfinak kb. 2 nap munka lenne, mamám négyzetméterre fizetett volna.) Pedig alig van munkalehetőség ott, tele van a falu munkanélküliekkel, mégse vállalta senki. "


Mind a 2000 főt megkérdeztétek? Mert elég nehezen hihető, hogy egy idős ember (aki általában csak a házban ül egész nap) több száz embert megkérdezzen!

Nem beszélve arról, hogy nem 200 Ft-os órabért kell ilyen esetben fizetni!!!


Kérdező!


Te mit dolgozol, és milyen végzettséggel? Hogyan és mennyi idő alatt kaptál állást?

Te miért nem ástad fel?

2012. okt. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

"Te miért nem ástad fel?"


A 6. válaszolónak ment volna. :)

2012. okt. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Mit nem adnék érte ha tudnék gyárba menni 3 műszakra...De itt vidéken nincs ilyen sem.
2012. okt. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

azért gondolhatod, hogy aki munkanélküli és egyedül van, nem poénból van otthon. Én is másfél hónap után találtam munkát, nagy szerencsém volt. Előtte voltam már üzletkötő, nem ment, auchanban pénztáros, mcdonaldsi pénztáros, biztosítónál állománykezelő napi 12 órában hétvégén is. Mégsem voltam jó 2 év után kirúgtak. Hát napi szinten elkzdtem küldözgetni az önéletrajzokat, 5-6 is ment naponta. Szinte mindenre küldtem a jelentkezést, ha már egy kicsit is úgy éreztem, hogy megfelelhetek. Szerencsére a jelenlegi helyemre felvettek, nagyon jó nekem itt, élvezem minden percét :)

Én azt gondolom, hogy szerencsés vagyok, volt kollégám is jelentkezett erre a melóra, 1 éve keresett akkor melót, és nem vették fel. Én is bármit elvállaltam volna, szerencsém voltt, ahogy neked is gondolom én. Mert sokszor még a legrosszabb munkákra is protekciósokat vesznek fel, vagy még oda sem kell sok ember :(

2012. okt. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!