Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Avon/Oriflame tanácsadói...

Avon/Oriflame tanácsadói munka. Van, akinek tényleg bejött? Esetleg később karriert épített a cégnél?

Figyelt kérdés
Mindkét oldalon vannak fent sikertörténetek, nulláról indultak, most már főmunkaidőben havi 200.000at keresnek... Ez tényleg elérhető? És ha igen, mennyi ráfordítás kellett hozzá? (anyagilag) Aki csinálja: mennyit keres vele kb.? Tényleg megéri elkezdeni? Milyen hamar lehet eljutni valamilyen "felsőbb" szintre? (Pl. Avonnál a koordinátor, vagy Oriflame-nél Director)
2009. aug. 10. 00:33
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Ugyanmááá...

Azok a "sikertörténetek" mind kamu, kitalált nevekkel!


Akiket én ismerek AVON és ORIFLAME (meg más) tanácsadók, azok egyik sem gazdagodott meg belőle, mindegyik a munkája mellett csinálja, szinte semmi sikerrel...


Nézz csak körül : minden bolt roskadásig tele van kozmetikumokkal, egyik jobb, mint a másik, egyik olcsóbb, mint a másik. Ha én például akarok venni egy alapozót, akkor elmegyek a DM-be vagy a Rossmann-ba és kipróbálok 5-8 félét is, különböző márkákat, és azonnal megveszem amelyik tetszik, nem fogok várni hetekig, míg a tanácsadó elhozza a mintákat és újabb hetekig, mire elhozza a cuccot...


Ha van egyéb más FŐÁLLÁSOD, akkor mellette próbáld ki, lépj be, ha nem kerül pénzedbe a belépés...

Ezzel még semmit nem veszítesz, esetleg ha magadnak vásárolsz, akkor olcsóbban jutsz a cucchoz, ez is már nyereség.

2009. aug. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%

Befektetést pénzben nem igényel, csak időben, de ez utóbbi minden munkával így van. Avonnál koordinátorságig vinni nem nagy kunszt, először pár alkalommal leadod a rendelésedet, aztán, ha úgy érzed, jelentkezel a vezető tanácsadónődnél, hogy szeretnéd magad kipróbálni koordinátorként. Szinte állandóan keresnek munkatársakat erre a munkakörre is. A Tanácsadósággal ellentétben itt viszont vannak feltételek, amiket teljesítened kell ahhoz, hogy koordinátor maradhass, viszont pl. rendeléstől függetlenül a jutaléksávod a legmagasabb. Nekem pl. az nem jött be ebben, pedig már több mint 15 éve vagyok tanácsadónő, hogy az egyik feltétel az, hogy x számú új tanácsadónőt be kellett volna szervezni. A környezetemben rengetegen csinálják, már az elején sem nagyon lett volna ötletem arra, hogy kit csábítsak el. Az meg végképp elképzelhetetlen lett volna számomra, hogy minden hónapban találjak embereket.

Szerintem mint mindenből, ebből is túlkínálat van, mára nekem (mivel jelenleg gyeden vagyok, tehát a munkahelyem kiesett vásárlóköri szempontból) csak 3-4 vevőm maradt, aki rendel, plusz én, meg ajándékok a családon belül alkalmakra. Amúgy a családomban is vannak 4-en, akik csinálják, no mindegy, én leginkább a saját fogyasztásom miatt csinálom még mindig. Még mindig nagyon szeretem azt az érzést, amikor egy új dobozt kinyitok és az a fincsi egyveleg illat kireppen a csomagból :) Jah, még valami: van egy minimum rendelési szint (jelenleg 5000 Ft), ami kell ahhoz, hogy ne kelljen a szállításért fizetned. Az első válaszhoz hozzáfűzném, hogy már nem KELL várni heteket a termékre, max. egy hét, míg megérkezik, ha pont a legrosszabb időpontban kérted a terméket (a szállítási napod lejártakor). Én minden vevőmnek meg szoktam mondani, hogy mikor rendelek, 1 nappal előtte felhívom, vagy smst küldök és többnyire másnap már meg is szokták kapni. No, szóval nem én vagyok az, aki karriert épített ebből, de pár éve volt olyan is, hogy rendszeresen volt megrendelésem, amiből max 20-30 ezer forintom kerekedett, ami jól is jött, de ez nem főállásra vonatkozik. Ha van konkrét kérdésed még, szívesen válaszolok.

2009. aug. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%

szerintem az a gáz az ilyenben, hogy sok embert kell ismerned, beszervezned. csak az a gond, hogy sok ember már csinálja, akkor ők kit szervezzenek be...


szóval 1,2ember biztos jól keres... aki még a legelején került be...


ez szerintem nem egy biztos állás... (hosszútávon)

2009. aug. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Sajnos nincs még főállásom, egyenlőre keresgélek. Azért gondoltam ezt, egy kis jövedelemkiegészítésként... De egyenlőre hanyagolom akkor. :) Ha lesz normális állásom, akkor talán, hogy magamnak olcsóbban tudjak rendelni, belevágok.
2009. aug. 10. 12:52
 5/5 anonim ***** válasza:
52%
Én mindkettőt csináltam főiskola mellett hétvégente. Egy csomó szaladgálás, házhoz járás, bájolgás kell hozzá. Volt egy pár alkalom,hogy a kedves vevő miután megjött a terméke meggondolta magát vagy egyszerűen nem tudott fizetni. A termék visszaküldése kész tortúra és addig is áll benne a pénzed. Amúgy havonta 5ezer körül kerestem vele- nagyon nem érte meg mert azt a sok hétvégét a családomtól vettem el. Akkor mondtam, hogy abbahagyom végleg amikor már az emberek megláttak a kapujukban és csak odakiabáltak:"Nem veszünk semmit!" Na nekem erre nincs szükségem!!!!!!!!!!!
2009. aug. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!