Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkaügyi központ kötelező...

Munkaügyi központ kötelező csoportos foglalkozása alól elfogadnak orvosi felmentést?

Figyelt kérdés

Tudom kicsit hülyén hangzik a kérdés.

Most regisztráltam 1 hete mint pályakezdő a munkanélküli központba, így az önkormányzat ezzel az igazolással fizeti a TB-t 1 évig.

Kaptam egy időpontot egy csoportos foglalkozásra(tanácsadás, önéletrajz készítés,stb.), gondolom ez kötelező és ha nem megyek el akkor kiregisztrálnak.

Vajon ha viszek orvosi igazolást, hogy nem tudok elmenni, vagy ha telefonon odaszólok akkor azt elfogadják?

Tényleg nem szeretném, hogy bármilyen következménye legyen, viszont nem tudok el menni, időponttól függetlenül..

Köszönöm a válaszokat!


2012. okt. 26. 18:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%
Miért nem tudsz elmenni?
2012. okt. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Miért nem tudsz elmenni, főleg időpontól függetlenül. Egyszer lehet elnézik de többször biztosan nem.
2012. okt. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Igen kötelező megjelelni, pontosan azért van kitalálva, hogy ne lehessen mellette feketén dolgozni.
2012. okt. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
49%

Előző te miről beszélsz? Amiről a kérdező ír az egy kb 1 órás előadás, amikor elmondják mik a jogaid meg kötelességeid, milyen lehetőségek és szankciók vannak, plusz felteheted a kérdéseid, ha vannak. Ez hogy akadályozza meg a feketemunkát?


Kérdező: miért nem tudsz elmenni?

2012. okt. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%
Úgy hogy fekete munka mellett nem tud bejárni ezekre.
2012. okt. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem fogadnak el orvosi igazolást, csak ha kórházi fekvőbeteg vagy.

Ha nem mégy el, törölnek a nyilvántartásból, mivel megszegted az együttműködési kötelezettséged. Így az önkormányzatis TBd is megszüntetik.

2012. okt. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Itt nem erről van szó, és nem hinném, h a fekete munkának szerepe lenne.. ez nem rendszeres dolog, csak egyszeri, méghozzá 3 napos pár órás "foglalkozás".

És tudom, h ki lehet bírni, és teljesen jogos is,h ezt kérik...,de egyszerűen már most kész vagyok,h tudom,h mennem kell majd rá..nem tudok közösségbe menni, pánikbetegség, ami most odáig jutott,h 10 percet sem tudok bezárt helyen emberek között lenni..

Tényleg csak normális válaszokat kérek, mert tudom,h van aki azt mondja erre, h csak kifogás meg stb.. de én lennék a legboldogabb, ha el tudnék menni.

Viszont félek nagyon,h lesz-e következménye.. van-e értelme annak,h telefonon szólni, vagy bármi..

Köszönöm!

2012. okt. 27. 09:17
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj nem bántani akarlak, mert megértem a közösség iszonyodat. Tényleg. Nekem is van. De ha már egy ilyenre képtelen vagy elmenni, hogy akarsz dolgozni? Ha bekerülsz valahova, eladónak, árufeltöltőnek, call centeresnek, irodai munkásnak, ott lesznek a munkatársaid, és éveket kell lehúznod úgy, hogy a társaságukat vagy kénytelen elviselni.

Egyébként ne félj, valószínű hozzád sem szólnak majd, vagy a 35-40 éves korosztály fog rákérdezni, hogy "te sem találsz munkát?" de különösen nem fognak veled foglalkozni, van nagyobb gondjuk is annál, hogy ismerkedjenek.


Egyébiránt a Munkaügyi Központ nem igazán fogad el felmentést, szóval menj el. Tényleg nem fog semmi történni, de ha már most nem működsz együtt, jönnek a szankciók. Itt az oldalon volt már kérdés arról, hogyan lehet kikerülni az ilyen csoportos foglalkozást, és ott azt írták, hogy sehogy anélkül, hogy a regisztrációd törölnék. Kb. 3 hónap, míg újra regisztrálhatsz, és ez is kiesés, ha azt nézed, hogy a regisztrációtól számított 1 év múlva kaphatnál segélyt, ha nem találsz munkát. De ha már most feladod, akkor csak tolódik ez. És munkát nem könnyű találni, szóval a segély miatt is összeteheted a két kezed, amíg kapod. (Nem bántásból írom.)

2012. okt. 28. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Lesz következménye. Megszüntetik a regisztráltságod és a TBd rendezését.

Nem fogadnak el orvosi igazolást. Nálunk még azt sem fogadták el, hogy arra az időpontra volt szakorvosi előjegyzett időpont (amit hamarabb adtak)

2012. okt. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, tudom,h igazatok van, és nem vettem bántásként, teljesen jogos.

z meg,h ezt kérik, ezeket a foglalkozásokat, evvel sincs semmi gondom.

Mindenképp megpróbálok elmenni.

2012. okt. 28. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!