Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy tűzoltó...

Mennyit keres egy tűzoltó Magyarországon, és mennyit keres Angliában?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a sima tűzoltóra, és a tűzoltótechnikusra is. A hazai és a külföldi fizetés is érdekel. Egyáltalán el tud helyezkedni egy magyar tűzoltó a briteknél?
2009. aug. 10. 10:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Csak az utosó kérdésedte válaszolok - ahhoz, hogy bárhol külföldön tüzoltóként el tudj helyezkedni, nagyon jól kell az adott nyelvet beszélnek (pontosabban az adott tájszólást is) - veszélyhelyzetben ugyanis nem fordulhat elö, hogy valamit nem, vagy nem rendesen értesz.
2009. aug. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Ez a nyelvtudásodon múlik plusz állampolgárság kell hozzá ugyanúgy, mint a katonaságnál és rendőrségnél.
2009. aug. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
ettől féltem... ezért nem leszek tűzoltó... hogyan kaphatnék brit állampolgárságot?
2009. aug. 10. 19:31
 4/12 A kérdező kommentje:
az angol nyelv még menne is, most is jól tudok beszélni angolul, a tájszólást is meg tudnám tanulni
2009. aug. 10. 19:32
 5/12 anonim ***** válasza:

Miért pont angliába mennél??


Legbóvlibb hely olaszország után egész európában!!


Én Belgiumba mennék vagy franciaországba vagy svájcba..

2009. aug. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

azért mennék angliába mert angolul tudok beszélni. miért is olyan rossz hely az?

és olaszország miért olyan rossz? ez csak azért érdekel mert jövőre unokatesóm, meg a nője olaszba mennek

2009. aug. 12. 21:52
 7/12 anonim ***** válasza:
Állampolgárságot úgy kaphatsz, ha ott élsz évekig előtte. Azt hiszem, hogy kb. 5 évig kell tartósan ott élni, de ebben nem vagyok biztos. Lehet, hogy még tovább. Egyébként mindenkinek más jön be, ne hallgass senkire. Tapasztalj és abból majd kiderül, hogy neked mi tetszik. Második.
2009. aug. 13. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

én is úgy tudom hogy 5évig kell minimum ott élni.

de szerintem nem kell állampolgárság ahhoz, hogy tűzoltó legyél. ha tudsz angolul, akkor ennek könnyen utánaolvashatsz, ha rákeresel google-ben

2009. okt. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Egy kezdő beosztott tűzoltó illetménye (alapilletmény + pótlékok) kb. 135.000,- 145.000,- Ft bruttó/hó.


ezt a tűzoltóság honlapjáról szedtem

2009. okt. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Moha- válasza:

Angliaban nem szamit, hogy magyarorszagon tuzolto voltal. Ugyanugy vegig kell csinalni a felveteli eljarast.

Full timeos munkara nem nagyon van esely, de nem lehetetlen.

Rengeteg jelentkezo van es nehez bekerulni.

A fizetes £22000/ev + juttatasok meg egyeb.

Ha megvan az osszes vizsgamodulod (core skills, ba1, rtc1,ba2, rtc2 hazmat) akkor 28 ezer valamennyi az eves jovedelmed.

Ha rds tuzolto vagy akkor abbol nem elsz meg, amelle kell egy allas, sot feltetele, hogy legyen munkahelyed es 5 percen belul.

Iskolaban elsajatitott angollal vagy magyar kozepfoku nyelvvizsgaval az eselyek nem tul biztatoak. Emellett nehez benne lenni a kivalasztottak kozott. A szelekcio itt nem olyan mint magyarorszagon, hogy rokonok es focistak elonyben. Itt 6 ezer ember jelentkezik 10 helyre, igy a legjobb es legalkalmasabb ember kerul be a kepzesi rendszerbe, ahonnan 20-30 szazalek korhazban kot ki, tovabbi 20-30 szazalek pedig kiesik. Nalunk volt akit az utolso napon kuldtek el, mert nem volt eleg meggyozo.

Wcre is egyutt kell menni mindenkinek, mert egy csapat vagytok.

Nalunk 14 ember kerult be a kepzesbe a csilliobol es csupan 7-en fejeztuk be az alapkepzest.

2013. jún. 27. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!