Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Két éve nem találok állást...

Két éve nem találok állást (mester diploma + 2 felsőfokú), mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Kommunikáció és média MSC diplomám van és angol meg német nyelvből tettem felsőfokú nyelvvizsgát. 27 éves Budapesti férfi vagyok, és sehol se alkalmaznak még ilyen érettségis állásokra se, teljesen reménytelennek érzem a helyzetemet. Mások hova tudtak elhelyezkedni ezzel a diplomával?
2012. okt. 30. 08:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok a kommunikáció szakos és nem kell belőlük ennyi, azt meg gondolom tudod, h újságokhoz, tv-hez, közszférába csak protekcióval lehet bekerülni.

Tehát marad neked a multiknál meghirdetett 1-2 Pr-os állás (amelyek zömét szintén ismeretségi úton töltenek be. Az érettségis állásokra meg túlképzett vagy.

2012. okt. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, hogy nem csak te vagy így... Az ország tele van hasonló sorsú fiatalokkal. :(


(Amúgy azért neked illene a "budapestit" kis b-vel írni...)

2012. okt. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Ezzel a diplomával sehova. Nem is értem mire gondoltál, mikor ilyen szakot végeztél.
2012. okt. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem minek mentél tovább még 2 évet a mesterért. Most lehetne írogatni, hogy mért mentél erre a szakra, de mindegy...megtörtént. Szerintem foglalkozz a nyelvekkel, mint fordító, tolmács, mert arra csekély esély van, hogy máshol el tudsz helyezkedni.
2012. okt. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben elmennék egy olyan országba, amely nyelvét jól beszéled, és ott vállalnék el szinte bármi (white-collar) munkát.

Amit én csináltam: van 1-2 cég álláskereső portálon, amely láthatóan munkaerő-közvetítéssel foglalkozik. Megnéztem melyeknek van az én ízlésemnek mármár megfelelő kínálata, de nem munkát pályáztam náluk, hanem elküldtem az önéletrajzomat, egy motivációs levelet, hogy mihez értek, mit csinálnék, mit lennék hajlandó készséggel kitanulni, és egyben a segítségüket kértem, hogy keressenek nekem az adatbázisukból ugródeszkát hozzá. Páran visszaírtak, most várok mi sül ki belőle.

2012. okt. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%

Én közvetlenül írtam pár külföldi cégnek, akiknél szívesen dolgoznék, különösen, akikhez van valami kötődésem (pl. itthon is hasonlót csinálok, vagy nagyon érdekel, stb.)


Vártam, vártam... de semmi. :( Még egy bú vagy bá se. :(


Aki kijutott külföldre, az hogy csinálta?


Mert amúgy Kérdező, szerintem neked is külföldön kéne próbálkoznod, hisz a nyelvtudásod megvan!

2012. okt. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

Az a baj, hogy ezzel a diplomával külföldön sem érsz semmit, így kint is max. érettségit igénylő munkákat kereshetsz...

Vagy kitanulsz egy teljesen más szakmát/szakot (amire igény is van, nehogy valami andragógiát vagy hasonlót) vagy pedig a nyelvtudásodat próbálod kamatoztatni. Emellett küldözgethetsz papírokat olyan állásokra, ahol titkárt/asszisztenst keresnek, hátha bejön (bár, ezekre hatalmas lesz a túljelentkezés és inkább nőket választanak). "Vészforgatókönyvnek" pedig maradnak a szaktudást nem igénylő munkák (betanított gyári munka, Meki, Tesco, telemarketing és hasonlóak).

2012. okt. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
6.! Külföldre sem kell diplomás!Illetve behatárolt, h mi kell pl. orvos, IT-s, mérnökök. Humán diplomás, titkári munkákat végző nekik sem kell,köszönik, azt betöltik hazaival. Ami nyerő lehet az csak a kemyéyn fizikai meló, amit a német/angol lenéz és nem csinál meg, ill. mivel fejlett a szoc. ellátási rendszerük, inkább nem dolgoznak.
2012. okt. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%
Az hogy vki tud angolul/németül az semmit se jelent kint, kint többmillióan beszélik (anyanyelvi szinten ) az adott nyelvet, ez az alap, a többi a szakmai rész: tudsz-a főzni (szakács), tudzs-e programozni. Ha vkinek semmilyen szakmája nincs, akkor marad a takarítás, mosogatás. Akkor is, ha vki ffokú szinten beszél a nyelvet.
2012. okt. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
39%

Épp ezért kell TÖBB nyelvet felsőfokon (vagy még jobban) beszélni.

Pl. ha német nyelvterületre megy valaki, akkor az angol és még egy idegen nyelv (ami nyilván nem a magyar) elengedhetetlen, pont, mint ahogy itthon is kell két nyelv.


Szóval Kérdező, én a helyedben tanulnék még 3. nyelvet is.

2012. okt. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!