Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik oldalon keresel munkát?...

Melyik oldalon keresel munkát? [Bőv. Lent! ]

Figyelt kérdés

A szüleim már halálra szekálnak, hogy szerezzek munkát. Lediplomáztam, de ugye ebben az országban semmi sem úgy működik, ahogy kéne.

Lényegében az ország pénzén tanultam végig, tehát a szüleimnek semmit se kellett fizetniük, mert az ösztöndíjból még el is tudtam magam tartani így-úgy.


Jelenleg gyorsétterembe dolgozom, mellett meg egy cégnek szóró lapozom. Tisztában vagyok azzal, hogy egy diplomásnak nem épp a legideálisabb munka, de jobb, mintha semmi nem lenne.


Na, itt kezdődik a bökkenő! Apám szerint ez nem hozzám való munka és hogy annyi időt, amit a tanulásba fektettem, azzal nem itt kéne lennem. Azt viszont nem érti meg, hogy ebben az országban egyszerűen nem bírok elhelyezkedni.

Most gyűjtök pénzt, hogy elhúzzak innen, de az sem mostanság lesz.

Ráadásul nekik is adok haza havonta 30-40 ezret.


Szóval, ti hol néztek melókat? Mert én már kifogytam az ötletekből..


2012. okt. 30. 14:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
milyen végzettséged van?
2012. okt. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Illetve az ország mely megyéjében/megyéiben keresel munkát?
2012. okt. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én Budapesten próbálok elhelyezkedni 3.5 hónapja. Direkt ezért költöztem fel albérletbe vidékről, hogy majd itt talán könnyebb lesz... Hát egyáltalán nem könnyebb.


Profession, careerjet.


[link]


Ezeket böngészem át naponta többször. Az egészben az a nevetséges, hogy rendelkezem középfokú és felsőfokú végzettséggel is, de se takarítani, se büfébe, se pénztárosnak, se bejárónőnek stb, nem vettek fel eddig sehova. Eddig körülbelül 90 állást pályáztam meg, és 4 helyre hívtak be, ezekről a helyekről meg természetesen azóta is hívnak, majd értesítünk címszó alatt...

2012. okt. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%

Mit jelent neked a munkakeresés?

Minden lehetséges oldalt nézel? Regisztráltál az álláskereső honlapokra? Napra kész az önéletrajzod, motivációs leveled? Minden ismerősöd, rokonod, szomszédod tudja, hogy munkát keresel?

Milyen diplomád van, amivel nem tudsz elhelyezkedni?

2012. okt. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

3. vagyok


Ilyen apródon, jófogáson stb nem javaslom, hogy keresgélj mert csak az idődet pocsékolnád vele..

2012. okt. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Angol nyelv és irodalom szakos tanár vagyok.

Mellette pedig fejlesztőpedagógusi szakot is megcsináltam.


Most azon gondolkozom, hogy tanulok valami más szakmát. Ilyen OKJ félét.

2012. okt. 30. 14:30
 7/13 A kérdező kommentje:
És Budapesten keresek, EKF-n végeztem, ami nem egy könnyű iskola tanár képzőből. Szóval, nem a legalján van a főiskola a munkahelyteremtésnél.
2012. okt. 30. 14:31
 8/13 anonim ***** válasza:

3. vagyok megint


Én nem javaslom az OKJ-t. Nekem mindenki azt mondta az érettségi előtt, hogy tanuljak szakmát, azzal majd többre megyek mint bármi mással. Elvégeztem a középfokú általános gazdasági és statisztikai ügyintézőt, utána az erre épülő felsőfokú banki szakügyintézőt, aztán munka meg sehol. Sőt, kiröhögnek, hogy mit akarok én ilyen végzettségekkel. Amikor pedig behívtak interjúra egy helyre, közölték velem, hogy ezekkel nettó 60-65 ezer forintnál ne számítsak többre. Magyarul, ki lehet vele törölni, másra nem igazán jó egyik se, sajnos.

2012. okt. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Angol szakos tanárként miért nem vállalsz magántanítványokat? Vagy vállalsz korrepetálást, érettségire felkészítést?

Egész nyugodtan legyél bátor, keress nyelviskolákat, küldd el az életrajzodat az összes neked szimpatikus iskolának. Ezeket az állásokat nem szokták a profession és társain hirdetni. Legfeljebb nem válaszolnak, vagy visszaírnak, hogy jelenleg nincs állás vagy behívnak. Sőt, cégek is foglalkoztatnak nyelvtanárokat, a férjem is céges magántanárnál tanul.

Jó az önéletrajzod? Teljesen hibátlan? A motivációs leveled téged tükröz vagy üres frázisokkal van tele?

2012. okt. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

[link]


ez találtam neked.... szerintem nem olyan szar a helyzeted...

2012. okt. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!