Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért kilátástalan a legtöbb...

Miért kilátástalan a legtöbb ember helyzete?

Figyelt kérdés

Ez a hozzászólás diszkriminatív és lenéző lesz, de egyszerűen ez már sok nekem.


Mindenhol csak azt látom hogy az emberek elkeseredettek, szidják a rendszert, minimálbért keresnek, nem tudnak megélni, kilátástalan a helyzetük.

Kérdezem én: Nem tudnak ellene tenni ?


Az én szüleimnek nincs diplomája, 70 ezer forintos minimálbérért dolgoztak nap mint nap, olyan szinten éltünk jól hogy kaja mindig volt, szüleim 10 év alatt tudtak egyszer venni egy használt autót, 2 év alatt egy jó TV-t stb... Általános iskolában már minden osztálytársamnak volt mobiltelefonja, nekem nem, pedig nagyon szerettem volna én is. A szüleim mindig elutasítottak hogy nincs rá pénzünk, ez most nem megy. Ugyanígy voltam a biciklivel is. Annó azzal töltöttem a szabadidőmet még (kb lehettem alsó tagozatos általános iskolás) hogy bicikliztem az utcában, mert egy kis városban éltem 3000 fős lakossággal, unalom az nagyon volt. Rettenetesen szerettem volna egy új biciklit, de egy új biciklire se tellett, pedig szüleim megígérték hogy vesznek egyet a születésnapomra, nem lett volna több mint 20 ezer forint. Aztán elmaradt ...


Gyerekkorom óta érdekel a karrier, a munka világa, a tanulás. Az okos emberek mindig ámulatba ejtettek, egyszerűen csodálom az okos embereket. Gyerekként hihetetlennek tűnt számomra hogy vannak emberek akik képesek felhőkarcolókat, hidakat, repülőket tervezni, kivitelezni, mert igen ezeket mi emberek hoztuk létre. Léteznek emberek akik ilyen szinten állnak, én is szeretnék ilyen szinten állni. Ahelyett hogy siránkoztam volna hogy nem születtem milliomos családba, folyamatosan a lehetőségeken gondolkoztam, mi az amit használhatok, mit kell tennem. Elhatároztam hogy bekerülök Magyarország egyik legjobb egyetemére. Keményen tanultam, összehoztam az érettségin 432 pontot ami az 500-ból nem rossz.


(A szakhoz szükséges két érettségiből az egyik érettségit 100%-ra teljesítettem, 150/150 pontot értem el ami 32 ezer vizsgázóból csak 9-nek sikerült)

Olyan hihetetlen boldogság fogott el amikor megtudtam, hogy megkockáztatom akkor éreztem magam a legjobban abban az évben.


Folyamatosan figyelemmel kísértem a felsőoktatás alakulását, néztem az országgyűlési közvetítéseket is amikor a felsőoktatásról volt szó. Nagyon elkeserített a sok felsőoktatási reform, úgy véltem ez az ország nem biztosít olyan lehetőségeket számomra, amit szeretnék. Kicsit mérgelődtem magamban, mert nagyon keményen tanultam, de a hallgatói szerződést nem vállalom be, itt nem tudom elérni a dolgokat.


Hiába vettek fel Magyarország egyik legnagyobb presztízsű egyetemére, nem kezdtem el. A középiskolai éveim alatt keményen tanultam olyan dolgokat már, amit egyetemen tanítanak. Iskola után nem inni meg bulizni jártam mint a rengeteg másik fiatal, hanem haza. Úgy voltam vele ezt a 2 évet be kell fektetnem. Azt gondoltam "most nem élvezem az életet úgy mint a diáktársaim akik összejártak, de ha 2 évig keményen belefektetek munkát és energiát akkor utána én fogok jól szórakozni, jobban mint bárki más. "


Rengeteg szaktudást szereztem, úgy gondoltam Ausztriában folytatom. Felvettek Ausztriában is egy egyetemre, aztán jött a 180 fokos fordulat. Rengeteg alkalom után úgy éreztem, nem érzem jól magam Ausztriában. Másra vágytam.. Ott hagytam az osztrák egyetemet, 2 hónap után. Kijöttem Angliába. Kijöttem 18 évesen egyedül, munkát keresni diploma nélkül.


Egyedül intéztem mindent, szállás, bank, társadalombiztosítási szám, stb...

Állásokra jelentkeztem, nem takarítónak mint a legtöbb magyar aki kijön Londonba (Szoktam olvasgatni Magyarok Londonban fórumot,ez nagyon diszkriminatív lesz, de egyszerűen nem tudom nézni ami ott megy. Az itteni magyarok is sírnak, drága a szállás, nincs munka, nem tudnak megélni, mindegyik takarít, mosogat, stb... hát ha nem volt képes tanulni, akkor takarítson, és ne sírjon. ha én nem fektettem volna a tudásba, akkor sírás nélkül takarítanék és egy szavam sem lenne)


Szóval szakma specifikus területre jelentkeztem, ahova szaktudás kell. Voltak helyek ahonnan elutasítottak mert nincs tapasztalatom, de voltak helyek ahova behívtak interjúra.

Az egyik interjút egy 6 órás szakmai teszt követte, ami nagyon jól sikerült. Később a HR Director hívott, hogy a 15 jelentkező közül az enyém lett a legjobb teszt, felvennének évi 22 ezer poundért. (Havi 650 ezer forint bruttó, 550 ezer forint nettó). Tudtam hogy ezen a területen évi 20 ezer pound a kezdő fizetés, ezért még jobban örültem.

Ha azt hiszitek hogy pénzszórásba kezdtem nem, eddig nem költöttem semmire a szükségleteken kívül. Egyedül egy vasalót vettem, mert amikor kijöttem alig volt pénzem kajára is, nem hogy még a ruháim gyűröttségével törődjek. Buszt se használtam, naponta 1-2 órát sétáltam. Most hogy van pénzem, a bevételemet is félreteszem, céget szeretnék alapítani.


19 éves vagyok, még mindig ennél a cégnél dolgozom. Jöhetnek az emberek hogy szerencse stb... Pedig ez sokkal inkább a személyiségtől függ. Egyszerűen nagyon akartam, tettem érte. Ha az emberek panaszkodás helyett inkább a megoldáson gondolkodnának, többre mennének. Láttam hogy a magyarországi rendszerben nem fogok semmit sem elérni, így hát eljöttem. Nem születtem milliomos családba, egyszerűen csak akartam a dolgokat, folyamatosan a reális megvalósításon gondolkodtam. 18 évig egy kis városban éltem, Most itt élek Londonban az üzleti negyedben, ami nem olcsó de van rá pénzem. Jó hazamenni a felhőkarcolók között, mivel a legnagyobb brit bankoknak itt van a székhelye. Imádom a munkámat, van hogy 8 óra helyett 11 órát dolgozok, de nem azért mert muszáj, hanem mert szeretem csinálni. A célom hogy feljebb kerüljek, ezért következő évben munka mellett távoktatásban fogom megcsinálni a diplomám.


A szakmámat, egyetemek neveit direkt kihagytam, mert egyáltalán nem ezen van a hangsúly. Az írásom lényege teljesen más. Én is tudom hogy nagyon szar a helyzet Magyarországon, de nem ültem és vártam a csodára, mert az nem fog eljönni. Minden saját magunktól függ, ne mástól várjuk a segítséget, tegyünk a dolgokért.


2012. nov. 1. 16:26
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
39%

Amit nekem mond az írásod, az nem az, amit Te magad foglalsz össze.


Ha olyan könnyű jó létet elérni, akkor miért tengődött mind a két szülőd minimálbéren? 70 ezer forintokat írtál.. A szüleid buták voltak egész életükben? Lusták?


Szerintem egy nyomi okostojás vagy, aki feladta a fiatalságát, mert igen, fogsz majd nevetni, 25-30 évesen....

...egyedül, igazi barátok nélkül..

...szocializálatlanul.

A megfelelő fejlődéshez szükséges elmenni bulizni, ilyenkor alakulnak ki nagyon fontos emberi kapcsolatok és személyiséget meghatározó tapasztalatok.


Angliába felvettek mindenféle képzettség nélkül, sokkal jobb helyre, mint az angol fórumozókat? Nem gondolod, hogy ez egyszerűen azért van, mert szerencsés voltál?

Ha megnyerem a lottót és utána élek, mint marci hevesen, akkor ajánljam mindenkinek, hogy lottózzon, és ne nyavalyogjon?


És mind e mellett még hazaáruló is vagy...


Én is a magam erejéből értem el mindent, és bár nem dúskálok, bőven van amennyi kell, plusz volt gyerekkorom, plusz vannak tizenéves barátaim akikért bármikor tűzbe mennék és itthon lehetek.. finom ételekkel, jó időjárással, a hazámban, a családommal..

2012. nov. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
81%

Ezek szerint a szüleidet is lenézed?

Nem szerencsés vagy, ügyes. Van affinitásod valamihez, ami kamatozó.

Én is 18 évesen költöztem el faluból, hasonló körülmények közül, mint te, most saját vállalkozásaim vannak, amik jól mennek. Nem panaszkodhatom! Sőt..megdolgoztam érte.


Ettől még azt gondolom, hogy én azzal is több vagyok, hogy nem felejtem el honnan jöttem és milyen keserves volt! És nem nézem le azokat az embereket, akik még harcolnak a jobb megélhetésért, ami valljuk be, nem könnyű!


Tudod az élet nem ilyen egyszerű! És sok pofon jöhet mindenkinek, ami földbe döngöli. Én kívánom neked a legjobbakat! De ha egyszer megtapasztalod milyen lecsúszni a magasból, akkor talán könnyebben megérted a nehéz sorsú embereket!

2012. nov. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 A kérdező kommentje:

Szerintem nem jól értelmezted az írásom. Jó létet nem könnyű elérni, de aki tesz érte az elfogja.

A sértegető megnyilvánolusáokat nem veszem magamra, nem ismerlek annyira hogy úgy megítéljelek mint te engem egy írás alapján.

25-30 évesen pedig nem leszek egyedül igaz barátok nélkül, vannak barátaim. Hétvégente eljárunk szórakozni, mert van időnk rá.

A szerencsére utalva pedig nem voltam szerencsés. Tettem érte hogy birtokában legyek a szaktudásnak, amivel sikerült megszereznem a pozíciót.

Nem vagyok hazaáruló, akármelyik turista kérdez Magyarországról csak dícsérem, mert igenis nagyon jó ételek vannak, a budapesti panoráma nagyon szép, nem hozom fel nekik a politikai helyzetet.

A karácsonyt pedig Magyyarországon fogom tölteni a családommal.

2012. nov. 1. 16:44
 4/49 anonim ***** válasza:
71%
írásod alapján nagyon idegesítő okos nyominger féle ember vagy... te tipikus az szociopata jellem lehetsz hosszútávon.
2012. nov. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
70%

Téged érdekelt egy olyan dolog, ami kamatozó lehet. Tehát szerencse, hogy nem más iránt érdeklődtél ennyit.

Sok ember van , akik a szakmájukban nagyon jók, mégsem tudnak így elhelyezkedni, különböző okoknál fogva.

2012. nov. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
95%

18 évesen nem lehet olyan szaktudásod, fizikai képtelenség. Szerencséd volt, abból élsz, akár tetszik, akár nem.


A szüleidről nem nyilatkoztál, pedig ketten is kérdezték már.


A barátaidat, akiket 1 éve ismersz, háát... nem nevezném barátoknak. Ahhoz kell 5-10 év, és nem csak hétvégente..


A családodat pedig láthatod minden Karácsonykor? Ez igen, öregapám, megütötted a főnyereményt... Nekem sokkal inkább első a család, és csak utána az anyagiak, de ha te eladod az idődet és az életedet, a te dolgod.

2012. nov. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
85%

Ami bosszantó, hogy te 19 évesen olyan képet alkotsz az emberekről, amihez még te fiatal vagy és élet tapasztalatlan!

Ez nem jó tulajdonság, és ha mindenben ilyen a felfogásod, akkor tartalékold a fizetésed, mert nem sokáig tűrnek meg!

2012. nov. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:

Minden embernek más a prioritása.

Én jól érzem magam, viszont érdekes látni hogy az írásom aggressziót váltott ki egyes emberekből.

2012. nov. 1. 16:59
 9/49 anonim ***** válasza:
65%

Csodálkozol???

Amiről Te beszélsz, az az, hogy kint tudtál érvényesülni, nem Magyarországon!!!

Az emberek többségének pedig itt kéne, mert nincs lehetőségük külföldre menni.

42 éves nő vagyok, 4 gyerekkel. 2 diplomával, egy félállással, főállású anyaként. Ezen kívül egy megyei város fő terén egy boltot is vezetek a férjemmel, plusz van egy webáruházunk.

Mégis nyomorgunk!!! Pedig mindent megteszünk, hogy ne így legyen! Dolgozunk, kreatívak vagyunk, de Magyarország meghalt!!!

Így mi is megyünk tavasszal Angliába, persze vállalkozásunkat, üzletünket visszük ki, nem mosogatni fogunk!

DE a négy gyerekem közül 3 nem akar jönni, mert itt vannak a barátok, suli stb...

Könnyen beszélsz 19 évesen, se kutyád se macskád...

2012. nov. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:

Mindenkinek sikeres embernek megvan a maga története (nekem is, 20 éves korom óta milliomos vagyok), de nem ez a lényeg, hanem az utolsó mondatod.


Az utolsó mondat az, ami elválasztja a sikeres embert a sikertelentől. Az a gond, hogy sok ember azt hiszi, hogy ő mindent megtett. Az a helyzet, hogy sosem lehet eleget tenni, mindig menni kell előre, nem lehet megállni.


Majd ha nyugdíjba vonulok, akkor megállok én is. De addig sosem szabad.

2012. nov. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!