Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg léteznek olyan munkahe...

Tényleg léteznek olyan munkahelyek, ahová csak felsőfokú végzettséget követelnek meg?

Figyelt kérdés
Vagyis csak legyen a munkavállalónak felsőfokú végzettsége, de tökmindegy, hogy milyen, akár szabadbölcsész, akár villamosmérnök, akár idegenforgalmi szakmenedzser.

2012. nov. 4. 17:45
 1/6 anonim ***** válasza:
98%

Igen, ilyenek pl. az irodai munkák, üzletkötői munkák.

Ahová szaktudás nem kell, viszont a munkáltató úgy gondolja, hogy aki megszerzett egy bármilyen diplomát az elég intelligens, talpraesett, tanulékony, hogy elvégezze a rábízott irodai feladatot, eladja a reklámhelyet, edényt, biztosítást.

2012. nov. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%

Közigazgatásban ez jellemző.


Nesze, itt van egy hasonló, 2 évvel ezelőtti. Úgyhogy már ne jelentkezz rá, hacsak nem vagy mazochista :P


[link]

2012. nov. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez a példa pont nem jó, mert ott van a feltétel:

"Egyetem, /főiskola, a 9/1995. (II. 3.) Korm. rendelet 3. sz. melléklete 130. pont (ügyfélszolgálati feladatkörök) I. besorolási osztálya"


Ha rákeresel:

"130. Ügyfélszolgálati feladatkör


Az I. besorolási osztályban:


jogász szakképzettség; főiskolai szintű államigazgatási és szociális igazgatási szakképzettség; központi közigazgatási szerv alaptevékenységének megfelelő egyetemi vagy főiskolai szintű szakképzettség."



Tehát ha szabadbölcsészként vagy villamosmérnökként jelentkezel, azonnal kukáznak.

Ezen belül is az előnyök közé írták az igazgatásszervező vagy jogász szakképzettséget.

Közigálláson nem azt írják oda hogy milyen diplomád legyen, hanem a kormányrendeletek számát, amiben benne van a feladatkör szerinti besorolás által megkövetelt végzettség.


Inkább expresszen és néha professionféléken találni "csak diploma" követelményt, a közigazgatásban elvárják a szakirányú végzettséget, legyen az jogi, társadalomtudományi, államigazgatási. De a szabadbölcsész nem jó.

2012. nov. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

A fenét. Túlkombinálod :P


EHHEZ az álláshoz speciel elég volt BÁRMILYEN felsőfokú végzettség + nyelvvizsga az előírt nyelvekből.


Ezt ők is írták: "központi közigazgatási szerv alaptevékenységének megfelelő egyetemi vagy főiskolai szintű szakképzettség."


Na, ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy BÁRMILYEN, államilag elismert felsőoktatási intézményben szerzett képesítés.

Itt csak az államilag el nem ismert, Huhulavuhu Főiskola, vagy hasonlók diákjai lehetnek bajban. De hát azok meg mért mentek oda :P


Egyébként erről kár vitatkozni, én TUDOM, hogy jelenleg is nem egy kommunikáció és hasonló "büfészakos" diplomás dolgozik EBBEN a munkakörben.


Persze, jegyző ennyivel nem lehetsz, oda kell még más nyalánkság is, pl. szakvizsga, meg x év releváns gyakorlat.


DE ilyen lehetsz.

2012. nov. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy meg a közigazgatásban leginkább az a lényeg, hogy ismerd a polgármestert, az osztályvezetőt, Juci nénit a másodikról - akkor biztos bekerülsz.

Engem is majdnem felvettek oda ahol gyakorlaton voltam, plusz még a diplomám is az előnyben részesítettek között volt - erre egy polgármesterrokon kiscsaj került be, akinek talán valami OKJ-ja lehetett, de egyébként síkhülye volt. Ezért tart ott a közigazgatás, ahol.

Ismeretség nélkül jelentkezgettem hasonló jellegű állásokra, behívtak, de az interjúkon nekiálltak szakmai kérdéseket feltenni. Vagy nekem volt mindig pechem, vagy ők komolyan gondolták a szakmai követelményt, vagy csak kellett valami indok a szóráshoz, mert már megvolt a "nyertes".

2012. nov. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez a másik jellemző kifogás a közig. állásokban. Hogy tökmindegy, már úgyis megvan a nyertes.


Hát, ahova 1 embert keresnek, ott lehet.


Ez, amit beidéztem, ez nem ilyen volt, hanem éppenhogy SOK helyre kerestek embereket ORSZÁGSZERTE. És nem egyet, hanem éppenhogy 300-at.


Persze, erre is túljelentkezés volt. De arra volt a kiválasztási eljárás, ahol meg lehetett mutatni élőben, hogy ki mit tud.


Egyébként NEMRÉG ugyanerre a munkakörre kerestek embereket, csak itt már feltétel volt az, hogy az illető jelenleg is a közigazgatásban dolgozzon. Lásd itt:


[link]


A konklúzió szerintem az, hogy VANNAK ilyen munkahelyek, és érdemes figyelni a híreket, hogy van-e felvétel ilyenekre.

2012. nov. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!