Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szeretnék Ausztriában elhelyez...

Szeretnék Ausztriában elhelyezkedni a téli szezonra, mit hogy, hogyan?

Figyelt kérdés

Tapasztalatok leírását, tanácsokat és konkrétumokat szeretnék olvasni a válaszok között.

Németül aránylag tudok társalgási szinten kommunikálni, leginkább takarító, konyhai kisegítő, londiner, mosogató állások érdekelnek amikhez nem kell annyira a képzettség, a nyelvtudás, csak kitartás szorgalom...

Melyik közvetítőhöz érdemes menni?

Mennyi ezen a területen az átlagkereset?

Ausztriának melyik részén érdemes próbálkozni?

Kérlek segítsetek konkrétumokkal mert a google az tele van estimesével!!



2012. nov. 7. 02:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ausztriaban nincs allamilag meghatarozott minimalber de olyan 1000 eu korul lehet ezekkel a melokkal keresni, amit nevezhetunk akar minimalnak is. Teli szezonra beljebb Tirol kornyekere a siparadicsaomokhoz erdemes menni, melo is van foleg ha beszewlsz vmit nemetul
2012. nov. 7. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Én tavaly voltam kint és idén is megyek.


Először is közvetítőt nehogy keress ! Annyit csinál, hogy netről elküldi neked az email címeket, tök fölösleges és halom pénzt elkér.

Amit ajánlok: www.ams.at itt keress munkát ez a munkaügyi hivatal hivatalos honlapja. Nem kell regisztrálni a keresőbe írd be mit akarsz és az keresés után lehet finomítani, hogy az elmúlt 1-2 napban keressen vagy hol.

Én 120 email címet választottam amire elküldtem és így 4 nap alatt találtam munkát. Ehhez egy német önéletrajz kell, meg az emailbe egy 1-2 soros sablonszöveg. Ha tetszel nekik akkor vissza hívnak.

Olyan hotelt ajánlok, ahol ingyenes a szállás és az étkezés. Én konyhai kisegítőként ami 70% ban mosogatás netto alapbérem 1100 E volt és arra jött rá még a túlóra, ünnepnapi pénz, borravaló... Olyan 1400 E / hó átlagban. Munkaszerződést mindenképp írj velük !! 2 oldalas lap tök vázlatos érthető, csak az alap dolgokat tartalmazzák. Ha ez meg van utána biztosítva van. :)

Ausztriának a belsejében érdemes dolgozni, ahogy mész egyre nyugatabbra annál jobb. Magasabb bérek, rendesebb főnökség, szép hegyek, tudsz síelni szuper hangulat stb... Tirol és Voralberg nagyon gyönyörű és itt több a vendég több a pénz. A határ mellett sok a magyar, vissza is élnek velük sok a rossz hely. Oda ne menj !


Én szerettem a konyhában dolgozni, mert remek csapat volt, jól teltek a napok. Az ételek finomak voltak sok újat megismertem. Tirolban dolgoztam.


+ Csipkedd magad, mert a legtöbb hotelnak már meg van a téli személyzete :/

2012. nov. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az előttem szólónak igaza van lehet így is munkát találni, de sajnos már november vége felé elég kevés szabad hely maradt. Én is kerestem már munkát és sikerült is, de találtam egy céget akinek a segítségével még több helyből lehetett választanom. Megpályáztattak és 41 munkahelyből lehetett választanom!!!!!!! Egyet kiválasztottam és ott dolgoztam a nyáron túlórákkal együtt 1600eur/hó mint konyhai kisegítő.Ha viszont társalgási szinten beszéled a németet akkor mindenképp ajánlom a pincéri állást, mert abban van a nagy pénz!! Ha esetleg érdekel a cég neve privátban átküldöm.
2012. nov. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
köszi a választ
2015. júl. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A 2. vagyok.


Azóta eltelt pár éve. 2014 ben már egy 5 csillagos hotelben dolgoztam mint londíner. Az még a korábbinál is izgalmasabb volt.

2015. szept. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!