Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Önéletrajzba bele kell írni a...

Önéletrajzba bele kell írni a lakcímünk, akkor is, ha egy másik városban lakunk már, albérletben?

Figyelt kérdés
Pl.: egy kisvárosban lakok, Kelet-Mo-n, ez a bejelentett lakcímem, viszont jelenleg BP-en tanulok, albérletben lakom, és itt akarom beadni az önéletrajzom egy munkahelyre. Mit fognak gondolni, ha meglátják hogy 200km-re van innen a lakhelyem? Vagy ebben az esetben mit irjak a lakcímhez?
2012. nov. 9. 11:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom szerint, ha beírod a vidéki címed egy bp-i állás jelentkezésre, akkor 99% hogy egyből kuka!
2012. nov. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én hasonló helyzetben voltam, beírtam mindkét címet, és a budapestit kiemeltem, mint tartózkodási hely. Így nem volt gond, fel is vettek.
2012. nov. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Marczi válasza:
Nálunk felvidéken ezt úgy hívják, hogy állandó lakhely és átmeneti lakhely. Az emberek nagy része felfogja, mi a kettő között a különbség. Engem úgy alkalmaztak Pozsonyban, hogy állandó lakhelyem innen ~300 km-re van.
2012. nov. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor lényegében beírhatom mindkettőt, megjelölve, hogy melyik az állandó ill. az ideiglenes, vagy elég csak az ideiglenest is. Köszönöm!
2012. nov. 9. 12:45
 5/6 anonim ***** válasza:

Miért kell lakcím egy önéletrajzba?

Levelet nem fognak neked küldeni, se táviratot. Akkor meg mi a fene közük van hozzá, hogy hol laksz?

2012. nov. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért, mert elég fontos szempont, hogy kit alkalmazzon a munkaadó.


és mivel a törvény szerint ezt nem vizsgálhatja (viszont az utazási hozzájárulást bezzeg kötelező adni...), így aki nem jelöli meg hol lakik az helyből kuka, mert rizikófaktor.


De nem azt kérdezik, hogy hova vagy bejelentve - hanem azt, hogy hol laksz. Az pedig simán lehet albérlet is.

2012. nov. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!