Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most leszek egy éves regisztrá...

Rena0724 kérdése:

Most leszek egy éves regisztrált munkanélküli. Pályakezdőként jár nekem valamiféle anyagi támogatás? Mert már állásinterjúkra sem tudok elmenni, mivel egyáltalán nincs pénzem.

Figyelt kérdés
Nekem olyan problémám van, hogy másfél éve munkát keresek és még pályakezdő vagyok. Akárhogy próbálkozok nem sikerül állást találnom. Már legalább 10 állásinterjún voltam, de még egy sem sikerült. Nem tudom mi lehet ennek az oka. Egyébként idegen nyelvi titkár a szakmám.

2012. nov. 13. 17:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha szociális és vagyoni helyzeted alapján rászorulónak minősülsz, kérelmezheted a helyi önkormányzatnál a foglalkoztatást helyettesítő támogatást (havi 22800 FT és a TBd is rendezve van)
2012. nov. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Tudom hogy nagyon nehéz (én is pályakezdő álláskereső vagyok), de másfél év alatt 10 állásinterjú az nagyon kevéske. A munkaügyiben ez idő alatt nem indítottak valamilyen képzést? Kérdezz rá, érdeklődj mik a lehetőségeid.
2012. nov. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

És mi alapján nézik meg, hogy rászoruló vagyok e vagy sem?

Tudom, hogy kevés ez a 10 interjú. De az önéletrajzom már legalább 200-250 helyen bent van. Persze van olyan, ahonnan semmilyen válasz sem érkezett. A munkaügynél semmit sem csinálnak. Most azért maradt le egy tanfolyamról, mert még nem vagyok 25 éves. Egyébként ők annyit csinálnak hogy aláírják a könyvemet és már mehetek is. Legutóbb is kb. 2 percet töltöttem bent.

2012. nov. 14. 16:42
 4/8 anonim ***** válasza:
A szociális törvényben megtalálod a feltételeket (egy főre jutó jövedelem, vagyon, stb)
2012. nov. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ahogy írták előttem, a foglalkoztatást helyettesítő támogatás jár neked, ha megfellesz a feltételeknek.

És még ami fontos:

A munkaügyi központ visszafizeti az útiköltséget, ha állásinterjúra mész valahova. Kapsz egy ilyen papírt a munkaügyi központban, ezt alá kell íratnod az állásinterjún (+ pecsét), rá kell tűznöd a felhasznált vonaljegyeket, és ha betelt (5 hely van egy lapon), leadod a munkaügyiben és pár hét múlva utalják a pénzt a számládra.

2012. nov. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ahha, köszi megtaláltam. Sajnos ebből is kiesek. :S Ezt nem is tudtam, hogy visszafizetik! Rá fogok kérdezni. Köszi az infókat. Most már csak azt nem tudom, mit szúrok el mindig az interjúkon, hogy sehova nem kellek. :S
2012. nov. 16. 20:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem szúrsz el semmit. Sajnos rengeteg munkanélküli van, és egy-egy állásra több tucat embert is behívnak, és általában azokat részesítik előnyben akiknek van már szakmai tapasztalatuk. De vannak olyan helyek is, ahol direkt pályakezdőket keresnek. Előbb-utóbb lesz valami, ne aggódj!
2012. nov. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást! :)
2012. nov. 19. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!