Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bevállalnátok egy saját...

Bevállalnátok egy saját gépjárművet?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy a szakmámban nagyon nehéz elhelyezkedni, most viszont megkerestek, de mikor kiderült hogy nincs saját kocsim, mondták h az gond. Egy-két hónapig tudnék "kölcsön"autóval járni, aztán valószínűleg vennem kéne egyet, viszont én ilyet a közeljövőben nem terveztem, csak a párommal való összeköltözés foglalkoztatott (anyagi szempontból). Mit gondoltok a helyzetről?
2012. nov. 13. 18:58
 1/4 anonim válasza:

Hát ez sok mindentől függ. Igényeid a kocsira nézve. Nekem elég lenne egy 500ezres autó, ami nagyjából egybe van, de nem tudom neked milyen igényeid vannak ebből a szemszögből. Ha nem nagyok tehát hasonló, hogy 500ezer környékén találni egy elfogadható állapotút, ami a munkához is megfelel és megbízható is abban az esetben, ha a munka olyan, hogy kb fél év alatt behozná az árát akkor én megvenném, de csak akkor, ha tudom hogy a munka sziklabiztos és a fizetéssel kb fél év alatt visszahozná az árát. Fél év után pedig tervezheted tovább az összeköltözést és már autód is lenne a cuccok szállításához stb.


Egyet tanácsolhatok, hogy ha autót veszel ne öreg, olcsó autót vegyél, mert én megjártam vele. Úgy voltam vele, hogy jólesz az nekem első autónak. Hát persze.. amikor ment jó is volt. 1993 1.9 TD-m volt 300ezerért vettem. Novembertől-februárig nem lehetett használni, mert a hideg megrepesztett, elfagyasztott ilyen-olyan csövet stb. márciustól-októberig lehetett használni, de mindig kellett közbe rá költeni(havi 3-4 ezret). 2évig volt meg, de ugyanaz jellemezte mindkét évet. Ráköltöttem 200.000 ft-ot, hogy megcsináltatom szakemberrel és majd használom éveken át, de csak odébb tolta a hibákat és nem megszüntette. kb 500.000ft-ba volt a kocsi és 120.000Ft-ért vitték el tőlem. Én megfogadtam, hogy öreg autót soha többet.


Mielőtt jönne, hogy nem jó szakemberhez vittem, de mert amit megcsinált azzal nem volt gondom, de mással igen.

2012. nov. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
500 ezerért nem veszel normális kocsit. Az kb hasonló minőség, mint a fentebb említett 300ezres. Mi nemrég vettünk autót, a barátom is most tervezi fél éven belül. Sajnos, ha valamirevaló kocsit akarsz, mélyen a zsebedbe kell nyúlnod, olyan 700-900ezer között már találni olyat, ami bár kissé öregebb, azért még megbízható. Mi megvettünk áron alul egy autót 840-ért, miközben fél millióval több a piaci átlagára. Rá is fáztunk rendesen, a tulajdonos elhanyagolta, 7 évesen rohad a kipufogója, új gumik kellettek új felnikkel, polírozás, fényezés kellett, mert hibás volt, elég ronda méghozzá, ette az olajat, ami 200-ban volt benn, mire megjavították. És ezt kaptuk 840-ért... ami most már bennvan 1 millió 200-ban is mindennel együtt. Én még mindig nyikorog az autó itt-ott.
2012. nov. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ma megtudtam hogy konkrét fél évről lenne szó.
2012. nov. 14. 17:02
 4/4 anonim ***** válasza:

semmilyen magyar munkahely miatt nem éri meg kocsit venni ha magadtól amúgy nem vennél.

Különben az a barom aki azt mondja h 500e ért nem tud normális kocsit venni az született balek.

Elég ha csak a tömegmodellekre gondolunk, hemzseg belőle a kínálat, el se lehetne adni többért még ha hibátlan is.

De én kemény 220e-ért vettem 4 éve a golfomat, 24 éves lesz, azon kívül amit kókány szerelőcseszett el benne nemigen volt munka vele, filléres kopó cuccok kellenek bele, mondjuk nem árt ha értesz hozzá, szóval ez kilőve, meg nagyon ki kell fogni, de ez csak egy példa volt, hogy olcsóbbért se lehetetlen a dolog.

2012. nov. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!