Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mennyire fontos a...

Szerintetek mennyire fontos a mai világban a főiskola/egyetem? Társadalmi megítélés szempontjából számít? Lehetőségek mennyivel tágabbak egy főiskolával mint egy okj-s képzéssel?

Figyelt kérdés

Most készülök érettségizni, jegyeim 3-as 4-es között állnak, érettségire készülni fogok, biztos hogy nem fog rosszul sikerülni, 4-es környéke biztos meg lesz mindenből:)

Szóval valószínűleg meg lenne a lehetőségem valamilyen főiskolára, csak igazából egyik sem érdekel különösen. Egyetlen egy érdekel talán, oda pedig biztosan felvennének, ugyanis csak fizetősön indul.

Én nem látom értelmét szenvedni a főiskolával, mivel rengeteg szakma haldoklik, lehet többet érnék egy autószerelői vagy akár gyógymasszőri vagy egy jól megválasztott okj-s képzéssel, és el sem kell monddanom, mennyivel jobban érdekelnek.

Főiskolát csak a társadalmi megítélés miatt, vagy azért, hogy később ne bánjam, hogy nem csináltam meg.

Előre is köszönöm a véleményeket!

18F


2012. nov. 14. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
Ez nagyban függ a szaktól amiről beszélünk. Egy ember akinek egy szabad bölcsész Bsc-je van nem sokat ér míg egy orvos egy Phd-vel elismert ember.
2012. nov. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A helyzet az hogy pontosan rosszul látod a helyzetet, mindenki elmegy gagyi okj-re(tisztelet a kevés kivételnek) ahol "szakmát" kapsz és húhdejó, a helyzet az hogy általában kontár tanárok leadnak némi kis elméletet, aztán mindenki levizsgázik(nekem is van 1 informatikai ami majdnem ötös lett, úgy hogy sz*rt sem értek hozzá) azután amikor be sem hívnak állásinterjúra, lehet csodálkozni hogy jééé ez semmit nem ér, mert olyan őrült nagy munkát nem kell beletenni, és ezt tudja minden cégvezető. Egy jó egyetemen esélytelen a lébecolás, ha teljesítesz átmész, ha nem akkor nem egyszerű a képlet, az hogy néhány megkeseredett ember, aki még csak kívülről sem látott egyetemet, azt mondja hogy jáj ez hülyeség,meg mennyi diplomás munkanélküli van...elmondom hogy az évfolyamom 90%-a már most diploma előtt dolgozik.Természetesen számít hogy milyen szakra mész, de ha fanatikus vagy, és jó sulit választasz, semmiben nem fog csalódás érni.
2012. nov. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"ha fanatikus vagy"


Ha valaki fanatikus, akkor az az ember főiskola nélkül is valamilyen módon befutja a maga karrierjét. Egyébként nem ellenkezni akarok veled (sőt), támogatom, hogy az ember főiskolai/egyetemi tanulmányokat végezzen.


A kérdező helyzetében voltam, ezért én sem mentem főiskolára, ennek az lett a következménye, hogy alacsony fizetésért dolgoztam és dolgozom. Rendelkezem viszont fanatizmussal, így történt, hogy gazdasági szakon 2 diplomát szerzett ismerősöm engem kérdezett tőkepiaci témában (ők erről nem tanultak, vagy csak érintőlegesen).

Nála még nem keresek többet, de sok diplomás ismerősömnél már nagyobb fizum + a tőkejövedelmem együttvéve, amit kb. 19 éves korom óta igyekszem növelni.

2012. nov. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nincs olyan szak, ami érdekel, akkor ne menj csak azért fősulira/egyetemre, mert az a divat.

Viszont egy jó helyen megválasztott okj értékes lehet, s még abból is tudsz felfelé menni.

Egyik ismerősöm jól tud rajzol, de elsőre nem vették fel a képzőművészetire, így elvégzett egy 5-6-od évet egy művészeti iskolában, s lett egy grafikus szakmája. Másodjára felvették a képzőművészetire, de ez valószínűleg ennek is köszönhető, hogy az ötöd év alatt sokat fejlődött.


Ha elmész szakácsnak vagy cukrásznak, s jól csinálod, akkor még mindig lehetsz mester, képezheted magad, mehetsz fősulira. Vagy keramikus stb.


Én azt szoktam mondani, hogy érdemes több vasat is a tűzben tartani. Ha el mész a fősulira, akkor is vagy tanulj mellette egy olyan dolgot, ami érdekel is, vagy dolgozz valahol, hogy legyen gyakorlatod.


Sok sikert!

2012. nov. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!