Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 16 éves vagyok, érdekelnek a...

16 éves vagyok, érdekelnek a banki dolgok, tőzsde, hogyan érjem el hogy ilyen munkám legyen? (szeretnék sok pénzt keresni)

Figyelt kérdés

Na szóval bocsánat a megfogalmazásért, nem tükrözi teljesena dolgot de nem tudtam értelesebben megfogalmazni.:D

Nem vagyok egy túlságosan hülye gyerek ilyen téren... Úgy gondolom, hogy jó üzleti érzékem van/lenne, tanulmányi átlagom is 4-5. Már egy ideje gondolkodok azon hogy bankári pályát szeretnék választani magamnak... Szeretnék pl bankban dolgozni mint felsőbb szintű alkalmazott. Vagy még ami érdekelne a tőzsde.

Hmmm tőzsde nem sokat tudok még róla, csak a lényeget:

HA ÜGYESEN CSINÁLOD, JÓ STRATÉGIÁT DOLGOZOL KI, MEGVAN AZ ALAPTŐKÉD,ÉS VAN EGY KIS ÉRZÉKED HOZZÁ... AKKOR JÓ SOKAT KERESHETSZ VELE.:)

Érték tőzsde vagy inkább árutőzsde? Érték kicsit érdekesebbnek tartom. Mennyi kezdő tőke kéne minimum? Hol tudnék olvasgatni erről? Teljesen az alapoktól kezdve. Úgy tervezem, hogy vannak külföldön ismerősömék pár évre kimegyek hozzájuk, megszedem magam hazajövök és elkezdek befektetni. Persze előtte elvégzem a megfelelő iskolákat... Tényleg milyen iskolát kell ehhez végezni? Csak sima közgazdász vagy mi?

Vagy tegyük fel, hogyha olyan szeretnék lenni mint Friderikusz Sándor az OTP vezér igazgatója, ahhoz mit kell tennem? Ha nincsenek kapcsolataim alapból halálra vagyok ítélve az ilyen nagyobb beosztásokra?

Fú ennyi hülye kérdést...:D Bocsánat csak érdekel a dolog. Remélem kapok néhányra választ..

Eldöntöttem hogy sok pénzt fogok keresni.;) Köszöntem a válaszokat.



2012. nov. 16. 18:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Friderikusz Sándor az OTP "vezér igazgatója"? Ez nekem új információ, nem hallottam még.


Egyébként ha ilyen íráskészséggel ötös tanuló vagy, akkor iskolát kellene váltanod :(

2012. nov. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hatalmas. Mehet a humor kategóriába.
2012. nov. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

vagy mi elnézést...

Csányi Sándor*

De Istenem.. hihetetlen amugy, mekkora csicskák vagytok. Gyorsan írtam, nem olvastam el még egyszer de akkor is most ha véletlen elütök egy betűt vagy egybeírok valami amit nem kéne, vagy nem jól írom le, vagy akármi... akkor mát egyből be kell szólni?

Kur*a nagy segítség volt köszi:)

De amugy bevallom igen.. nyelvtanból világéletembe hülye voltam, és utálom is...:D De akkorse kéne egyből erre beszólni-.- Ha nem tudsz értelmes választ akkor nem kéne fölöslegesen "oltogatni". köszicsá

2012. nov. 16. 20:40
 4/14 anonim ***** válasza:
68%

Jól gondolkodsz,jól látod,nagyon helyes.

Olvasgass bagolyvar könyveket,pongor-uzletikonyv,edesviz könyveket,linket nem engedi megjeleníteni sajnos.

Feküdj neki a mateknak,képezd magad és ügyesen.

Aki lehúzz ne hallgass rá,tudod Magyarország olyan hely ahol d_göljön meg a szomszéd tehene is mentalitás van.

Így álljál hozzá és figyeld meg meg lesz a gyümölcse majd te fogsz Audi A8-ban ülni melletted a top10-es csaj. ;)


Hajrá srác.Vannak könyvek amúgy tőzsde témában.

ncore-n fent vagy?Onnan tölthetsz le.Angolra,németre,franciára feküdj rá.

2012. nov. 17. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

#2-es te meg mehetsz máshova legalább vannak céljai ennek a srácnak példát vehetne róla néhány nagyokos,akik maximum a TV távirányítóját érik el az életben.


Erről beszélek ebben az országban ez megy,lehúzzuk a másikat,inkább segíteni kellene vagy eldugulni.

2012. nov. 17. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha ilyen jártasnak gondolod magad e téren, láthatnád, hogy a bankszektorban folyamatosak a leépítések, csődök, egyre több pénzt von el a kormány a bankoktól, amnek a hatására egyre több embert küldenek el, és egyre többet hárítanak át. A becsődölt takarékszövetkezetekben, bankokban dolgozó tapasztalt szakembereket sem nagyon veszik fel sehova, nem hogy az újakat. Gondold át, mit kezdesz el majd tanulni érettségi után, olyan szakmád legyen, amiben van esélyed elhelyezkedni. Nem sokkal vagyok idősebb nálad, 21 vagyok, én is olyan szakmát választottam, amivel lehetetlen elhelyezkedni, okj hálózattelepítő és üzemeltető a becsületes neve, magyarul rendszergazda. Már az 1. év után sejtettem, hogy ennek nem lesz sok jövője, ezért levelezőn, hetente egyszer bejárós suliban letettem még 4 másik szakmát, közben rengetegét diákmelóztam, hogy finanszírozni tudjam a sulijaim. Az infós szakot is nagy nehezen sikerült megcsinálni, de közben találtam munkát egy másik területen az egyik gyorstalpalós szakmámmal, az infóval meg azóta sem (mint ahogy a volt osztálytársaim sem), pedig kipróbálnám magam azon a téren is. A banki szakma is kb így végződne.
2012. nov. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Utolsó mindez igaz Magyarországon,ezér kell mellette nyelve(ke)t is tolni,és go ki,ha itthon nem megy vagy felszedtél csomó tapasztalatot.

IT-ben nem is értem hogyhogy nem kapsz melót,pedig az a legkapósabb szakma.

2012. nov. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az jó ha vannak álmai, csak látszik rajta hogy fogalma sincs róla hogy mi az hogy bankár, csak látott egy hollywoodi filmet és most ő az akar lenni. Az írása teljesen zavaros, ez nem a nyelvtani készségeken múlik. Azzal pedálózik, hogy hanyas tanuló, de valós rálátása nincs a világra. És még sorolhatnám, hogy mik a problémák, de minek...
2012. nov. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Elég nagy a káosz, de megpróbálok segíteni.


Csányi Sándor azért lett az aki, mert jókor volt jó helyen a privatizáció időszakába, megvoltak a megfelelő kapcsolatai és lefizette akit kellett, gondolok itt a privátizációs ügyleteket lebonyolító emberekre, nyilván ért ahhoz amit csinál, de ez nem változtat a tényen, hogy szerencséje volt.

A bankár az elég tág fogalom, egy fiókvezetőt én nem feltétlen neveznék üzletembernek. Az hogy milyen jegyeid vannak az iskolába az az üzleti pályádon teljesen mindegy, igazából egyik iskolában sem fognak megtanítani az üzletre, de talán a gazdasági szakok amik a legközelebb állnak hozzá, ezek adnak egy rálátást a gazdaságra és megtanulhatod a gazdaság mivoltját. Ha üzletember akarsz lenni akkor főiskola alatt ne arra helyezd a hangsúlyt, hogy minden vizsgád 5-ös legyen, hanem építs a kapcsolatokat, legyél ott minden rendezvényen stb. Nem kell most még tizenévesen komoly kapcsolatokkal rendelkezned, de ott lehetőséged nyílik arra, hogy hozzád hasonló gondolkodású embereket ismerj meg.

2012. nov. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

tegnapelőtt 01:30

Van ncorem...:D köszi szépen az értelmes segítséget.:) Már töltöttem is pár dolgot...


Nincs túl nagy fogalmam róla, igen... többek közt ezért is tettem fel ezt a kérdést. Nagyon nem filmből találtam ki ezt, csak mondom hogy érdekel ez a téma. Meg nem pedálozok csak leírtam-.-

Utolsó neked is köszöntem. Sokat segítettetek.:D

2012. nov. 19. 16:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!