Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van itt valaki aki NEM ismerős...

Van itt valaki aki NEM ismerős útján szerzett munkát, hanem álláshirdetésből?

Figyelt kérdés
Lehet manapság úgy munkát szerezni ha nincs ismerősöd?
2012. nov. 16. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Én ismerős nélkül szereztem pályakezdőként kormánytisztviselői állást. Igaz hirdetés nem volt, csak úgy elküldtem nekik, és szükség volt emberre. A végzettségem jó volt, így gyorsan fel is vettek.
2012. nov. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én, igaz hogy nehéz fizikai munkát
2012. nov. 17. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is úgy szereztem : irodai munka.
2012. nov. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én egy Szuperinfós újsághirdetésre jelentkeztem, irodai munka.
2012. nov. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Anyukám.Kollégiumba vették fel nevelőtanárnak és ráadásul 50 feletttikén!:-)

Igaz még 2008-ban...

2012. nov. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
1-es milyen végzettség kell hozzá?
2012. nov. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
közgazdász
2012. nov. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Évekkel ezelőtt néhány héten belül lehetett találni munkát hirdetések útján, de manapság szinte semmit. :-(

Többször szakad meg munkaviszonyom, de eddig legfeljebb 1-2 hónapig voltam munkanélküli, majd találtam munkát ismerős segítsége nélkül is (persze olykor ismerős által). Jelenleg 1,5 éve nem találok! :-( 3 szakmám is van, mégsem sikerül egyikkel sem. Egyik műszaki szakmunka, tehát főként kétkezű, másik felsőfokú műszaki, de sajnos speciális, a harmadik informatika, mely mindkét területhez kell. (de sajnos nem programozó)

A hirdetési területen megdöbbentő számomra, hogy a nyomtatott expressz újságban, alig van álláshirdetés. Ami van azok többsége kamu és semmirevalók. Régen nagyon sok volt benne, egy óráig tartott végigböngészni.

Interneten pedig a legtöbb hirdetés kamu, ill. csak formálisan megjelentetett hirdetés, melyekre rég meg vannak az emberek. (volt munkahelyeim is ezt csinálták. Meghirdették az állásokat, pedig már meg volt kit vesznek fel. Csak azért kellett feladni, hogy elmondhassák, ők megpályáztatták a munkakört.)

Legutóbbi állásinterjúmra egy ismerős által mentem, de jelentkeztem az interneten is a hirdetésre. Nemzetközi múlti cég. A HR kolléganő mikor felhívott jelezte kiküldtek egy "automatikus kösz, de nem aktuális" levelet, de ne vegyem figyelembe, mert ismerősömre való tekintettel engem behívnak. Eszük ágában nem volt utcáról felvenni kollégát. Az interjún is megmondta az egyik kis főnök, megpróbálják belső átcsoportosítással megoldani vagy valamelyik dolgozó ismerősét veszik fel. (hát nem én voltam az sajnos)


Voltam profi álláskeresési tanácsadónál is. Ő is azt magyarázta, az elhelyezkedők 90%-a ismerős által talál munkát, a maradék 10%-ból, kb. 5% aki hirdetés útján helyezkedik el.

2013. márc. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem ismeros de nem is hirdetés hanem megkerestek telefonon fejvadaszok. Pedig kezdo voltam. Sose volt ismerosos munkam, nem is szeretnék olyat.
2015. nov. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!