Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy jelöljem aktuális nyelvtu...

Hogy jelöljem aktuális nyelvtudásomat az életrajzomban?

Figyelt kérdés

Álláskeresőként BA diplomám mellett B2 szintű üzleti angol nyelvvizsgám van, azonban nyelvtudásom többé-kevésbé passzív. Ugyanakkor HR-esek és személyzetisek a tárgyalóképes nyelvtudást részesítik előnyben, így ha legalább nem azzal egyenértékű szintet jelölök meg, eleve kiesek a versenyből.

A valós tudásom valahol a tárgyalóképes és a középfok között van szóban-írásban egyaránt (hallás utáni és olvasott szövegértés jó, szóbeli kifejezőkészség kevésbé jó/nem folyékony).

Tehát kifejezhetném advanced(1)/fluent(2) vagy working knowledge(3)/proficient(3) szavakkal, azonban (1) a szóbeliségemre nem igaz, (2) szóbeliségemre szintén nem jellemző, (3) kiválasztásnál nem hatékony de tükrözi a valóságot, (4) szintúgy eufemizált jelző lenne. Hazudni nem akarok de nem is ejteném ki magam a versenyből csupán ez miatt. Ki mit tanácsolna?

(Elsősorban HR-esek, fejvadászok, kiválasztással foglalkozók válaszára lennék kíváncsi)



2012. nov. 18. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha beírnak, úgyis kell az adott nyelven is interjúznod, ezért hazudni nincs értelme.

De mondjuk gyakorolj. :)

2012. nov. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*behívnak akart lenni, bocsi. :)
2012. nov. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha behívnak, és az interjúztató(a HR-es főnök, vagy az interjúval megbízott fejvadász cég HR-ese, esetleg maga az ügyvezető igazgató/vezérigazgató/személyzeti vezető) az adott nyelven kérdez, úgyis "kibukik", ha hazugságot írsz be, és mondjuk felsőfokúnak "állítod be" az amúgy erős középfokú, vagy még azt a szintet sem elérő nyelvtudásodat...


Szóval: nem érdemes hazudni...

2012. nov. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Talán nem voltam elég egyértelmű de nyilván nem az interjúztató megtévesztése a célom. Kölcsönös őszinteségre törekszem és nem akarom 'minden áron eladni magam'. Viszont a versenyhelyzet miatt az intermediate vagy working knowledge szavak nem épp hatékonyak. Tehát a kérdésem arra irányult, hogy ilyen effektív tudást hogy jelöljem az önéletrajzomban!?

(Talán csak én vagyok tájékozatlan de a 'középfok' és 'haladó' kifejezések sem túl figyelemfelkeltőek a magyar önéletrajzban, holott szerintem ezekkel is jól lehet dolgozni)

2012. nov. 18. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!