Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gond ha az életrajzomban...

Gond ha az életrajzomban elhallgatom azt, hogy egyetemet végeztem?

Figyelt kérdés
Reagálni szeretnék egy álláshirdetésre, de ott csak középiskolai végzetséget kérnek és gondolom túlképzettségem miatt nem is hívnának állásinterjúra..Nagyon érdekelne az állás és hát a pénz is jól jönne, mert lassan már fél éve, hogy nincs munkám :(
2011. szept. 21. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez szomorú ugyan, de egyáltalán nem gond, senki nem fogja leellenőrizni, hogy van-e diplomád vagy sem, ha nem mondod senkinek, akkor olyan, mintha nem is lenne. Ennyi. Úgyhogy csak pályázd meg nyugodtan.
2011. szept. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok, csak az a baj, hogy az önéletrajzban alapból lyukas az 5 év, max gyakorlat van, ha behívnak akkor pedig pláne nem tudnék mit mondani.
2011. szept. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges. Én is olyan munkakört töltök be, amihez hivatalosan elég lenne az érettségi is, viszont diplomám van, és majdnem a dupláját kapom a középiskolai végzettségű kollégák fizetésének. Amit tudsz, azt sosem érdemes letagadni. Ahová azért nem vesznek fel, mert "túlképzett" vagy, ott amúgy is szarul fizetnének, hiszen pont a bérigény miatt tartanak a magasabb végzettségű emberektől.
2011. szept. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Vannak, akik azért nem akarnak magasabb végzettségűt felvenni mert nekik alacsonyabb van, vagy nem szeretnének okosabb alkalmazottat.

Engem majdnem felvettek egy kis panzióba pultos-recepciós-takarító-mindenesnek diplomával.

A tulaj fiával lebeszéltem, másnap mehetek, ha minden ok akkor papírozás, egyéb.

Másnap megyek, nincs semmi baj, jön az apja, na amikor megtudta h nekem diplomám van leteremtette a fiát, h nehogy felvegyen vmi túl okos embert, minek az, gagyogjon a tótokkal meg mosson fel, de hogy majd beleokoskodjon a dolgokba meg rájöjjön arra, amire nem kéne (gondolom nem volt minden ok a panzióval), az már nem kell. Szóval fuxos-mercis, de enimáheg*ci stílusú apa szépen kidobott.

2011. szept. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
22:13 jó neked, hogy felvettek olyan helyre ahol elég lenne az érettségi is és még több fizut is kapsz. Sajnos én úgy látom, ahogy az utolsó válaszoló is írta, hogy pont azért nem vesznek fel olyan helyre, hogy nehoyg véletlenül még vmibe bele tudjak szólni amit ők nem szeretnének.
2011. szept. 22. 09:38
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

22.13 vagyok.

Nálunk a tulajok is intelligens, normális emberek, és nem is szeretnék olyan helyen dolgozni, ahol nem így van. Lehet, hogy ha letagadod a diplomádat, könnyebben felvesz valaki, akinek kilóg a kapanyél a szájából, de a köztetek lévő különbség attól még megmarad, és ha ez őt zavarja, akkor konfliktusok is ugyanúgy lesznek, ha tud a diplomádról, ha nem. Mivel a napod jelentős részét fogod a munkahelyeden tölteni, nagyon nem mindegy, milyen légkör vesz körül. Inkább vállald magad olyannak, amilyen vagy, nagyobb eséllyel találsz olyan állást, ahol aztán jól is érzed magad. Rég rossz, ha a fizetés az egyetlen, ami napi 8 órán keresztül tartja benned a lelket.

2011. szept. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!