Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miben különbözik a szakmai és...

Miben különbözik a szakmai és a normál önéletrajz és mi értelme van a motivációs levélnek?

Figyelt kérdés

Írtam egy normál önéletrajzot olyat mint amit mindenki szokott, de van ahol úgy van kiírva h szakmai kell, ezt nem értem mi a különbség a 2 között?


A másik amit nem értek hogy minek kell motivációs levél? Minden hirdetésre írjak 1 külön szöveget ami ahhoz illeszkedik tartalmilag? Most beadtam 10-15 helyre az önéletrajzom de egyikre se írtam motivációs levelet, ez lehet baj?


2012. nov. 18. 15:07
 1/4 anonim ***** válasza:
A szakmai önéletrajzban a legfontosabb személyi adatok mellett a szakmai végzettség és gyakorlat felsorolása a lényeg. Nem kíváncsiak manapság már arra, ki volt apád-anyád, mivel foglalkoztak, voltál-e úttörő stb. A motivációs levelet pedig mindig külön kell elkészíteni annak függvényében, hogy az állást kiírónak mik az elvárásai.
2012. nov. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Én az europass féle önéletrajzzal rendelkezem, abba nem sok rizsa van a puszta tények mellett, de mivel pályakezdő vagyok nincs sok eddigi tapasztalatom, tehát muszáj mást is leírni. Szakmai önéletrajz elvárást főleg nem pályakezdőknek szóló állásoknál láttam, de olyanokat is megpályázok mert nem sok pályakezdő állás van sajnos.


Motivációs levelet nem írtam külön egyiknek se, nem látom értelmét rizsázni, van az önéletrajz végén pár sor hogy mik a céljaim, mit szeretnék elérni de nem cégre szóló hanem általánosságban.

Szerintetek ez hátráltathat hogy ilyet nem adtam be sehova?

2012. nov. 18. 15:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha te nem veszed a fáradtságot megírni egy fél oldalas motivációs levelet akkor miért várod el, hogy a cég téged - a lustát - válassza a munkára a szorgalmas helyett?
2012. nov. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Elég bonyolult megírni ,órák hosszat kellene utánna járni, egy felesleges időhúzás.. nemtom mi lesz a következő amit kitalálnak még. Viszont közbe találtam olyat ahol nem kell és oda is elküldtem, sokkkal normálisabbnak tűnnek :)
2012. nov. 18. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!