Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A ti munkahelyeteken is...

A ti munkahelyeteken is állandó az egymás kibeszélése? ( hogy mit nem csinált meg pedig ez az ő feladata stb )

Figyelt kérdés
Nálunk 4-en dolgozunk együtt. Felváltva, általában egyszerre hárman vagyunk bent. Van egy idősebb kollégánk aki már elég lassú és nem tudja felvenni a tempót velünk. Erre a másik két kollégám felváltva mondja nekem ,hogy mennyire rossz vele dolgozni. De nem csak őt szidják hanem egymást is egymás háta mögött. Én általában megvédem őket, de sajnos amikor mondjuk engem is felidegesítenek valamivel akkor én is szoktam panaszkodni rájuk ( természetesen nem a főnöknek ). Én nem szeretem az ilyet és általában megvédem őketvalamivel..de néha még akaratlanul is kijön egy olyan mondat amivel magamat mentem ,de közben mivel ketten voltunk ott akkor így a másikról kiderül ,hogy ő csinált valamit rossul...én nem akartam beárulni csak reflexből jön..és mindig olyan lelkifurdalásom van emiatt. Elegem van abból ,hogy mindenki mindenkit a másik háta mögött kibeszél ( persze lehetne durvább is..csak tényeket mondanak el és nem csúnyán beszélnek egymásról ,de akkor is ) Ezért szóltam az egyikőjüknek aki legtöbbet panaszkodik a másikra ,hogy inkább ezt annak mondja akivel baja van..ha velem van baja akkor mondja meg, mert lehet ,hogy nem direkt nem csináltam meg az adott feladatot ,hanem csak elfelejtettem. Ma is volt egy ilyen eset ,hogy az új kollégánk valamit nem csinált meg...és a régi jött hozzám ,hogy szólni kell neki nem szabad hagyni..és én elmondtam ,hogy még volt más is amiről szólni kellene mert szerintem nem tudja ,hogy az az ő dolga erre szegény fiúnak nekiesett elég harciasan és most furdal a lelkiismeret ,hogy most én is bemártottam őt holott szólhattam volna neki...csak olyan nyomorult lelkisérült vagyok ,hogy nem akarok senkit utasítgatni vagy megmondani ,hogy mit csináljon. Mindegy holnap beszélek vele ,hogy nem akartam ,hogy ez így süljön el. :/ Aztán innentől kezdve nem szólok senkinek semmit max csak meghallgatom..nálatok is van ilyen?
2012. nov. 19. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:

sajnos ez a legtöbb munkahelyen megszokott dolog.:)Imádnak az emberek másokkal foglalkozni.Általában a kollégák többsége nem az őszinteségükről híresek, míg megtalálják másba a szálkát a magukéba a gerendát sem:)Az ilyen emberek téged épp úgy kibeszélnek ahogy a kollégádat, ezekkel sajnos nem tudsz mit kezdeni, csak kezelni a helyzetet. Az új kollégádnak finoman mond meg hogy ő is azért jár ide dolgozni amiért te s vegye ki a részét a dolgokból, persze mindezt kultúráltan nehogy megsértődjön.Azok meg akik pletyiznek, nem kell velük foglalkozni szépen meghallgatod őket( sajnos az ember nem válogathatja meg a kollégáit) s kész.Egyik fülön be, másikon ki.:)

Végezd a munkádat ennyi, s ne törődj senkivel, mert ez a 8 óra nem ér annyit.Kilépsz a kapun s le van zárva a nap.

én is voltam nem egyszer ilyen helyzetben sajnos kénytelen voltam jópofit vágni mindenhez s végig hallgatni a pletyiket,mások csesztetését, de csak így lehet az ilyen helyzeteket végig élni. sajnos a gyenge láncszemeket meg a kicsit lustábbakat kikezdik, de ha nekem nem ártott nem bántottam s a pletykákon se osztoztam.ne szólj szám nem fáj fejem, s nyugtom lesz.

2012. nov. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%
nőkről van szó, ugye?!
2012. nov. 20. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40%
Jaja, a nők ilyenek..
2012. nov. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A négyből kettő nő. Az egyik én ,de nekem elegem van ebből. Az egyik fiútól szoktam még ezt hallgatni..én nem akarok se részt venni benne sem végig hallgatni. :/
2012. nov. 20. 14:28
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
a pasikat se kell félteni:)
2012. nov. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én pasik közt is látok furkalodokat. Én is olyan munkahelyen vagyok ahol sok nő dolgozik és nem napi rendszerességgel de az egymás kibeszelese szokott menni. Én azt utálom hogy a kollégákkal való munka utáni közös program arról szól hogy kibeszelnek mindenkit aki nincs ott. Tisztába vagyok vele hogy nyilván engem is kibeszelnek a hátam mögött és azért próbálok tartani 3 lépés távolságot a kollégákkal. Ez nem azt jelenti hogy nem akarok jóba lenni, ez a legfontosabb, de PL. Facebookon nem jelölök be kollégákat és a főnököt sem mert az az én magánszferam része.
2018. aug. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!