Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákszövetség megteheti-e...

Diákszövetség megteheti-e ezt? Téves munkabér, követelések.

Figyelt kérdés

Egy diákmunka szövetkezeten keresztül dolgoztam már régóta egy gyárban. Egyszer azonban a fizetés után pár nappal levelet, sms- t kaptam a munkaszövetkezettől, hogy bizonyára észrevettétek, hogy téves munkabért kaptatok. Kérjük, tegyétek, amit emailben is írtam. Mint kiderült, én pl. kétszer annyit kaptam, mint amennyit kellett volna, viszont az egyik ismerősöm például egyáltalán nem kapott munkabért. Felhívtam a diákszövetség irodáját, megkérdeztem, hogy pontosan mit is kéne tennem, mivel emailt még nem kaptam ezügyben. Mondták, hogy utaljam, vagy vigyem be a különbözetet, adott hó xy-ig. Ezután kaptam emailt is, idézem, részlet belőle:

"Akik még nem utalták / fizették vissza a többlet bért, kérjük, hogy haladéktalanul tegyék meg és tartsák be a 2012. xxx-i határidőt. Válasszátok a becsületes, többek által követett magatartást. xxx-e után a hivatalos eljárásban megfogalmazott utat vagyunk kénytelenek követni."

Természetesen, befizettem a többlet bért, ahogyan kérték, de szerintem ez nem jogos, így számon kérni ezt. Nem sokkal utána elmondtam ezt egyik ismerősömnek, - aki hozzáteszem nem jogász - mondta, hogy elvileg nem is kérhették volna vissza ezt a bért, hiszen amit utaltak, az már az enyém. Szerinte jogilag nem is fenyegetőzhetnek vele, esetleg azt tehetik meg, hogy a következő havi béremből levonják.

Mondanom sem kell, hogy ezután otthagytam a szövetkezetet..

Még annyi hozzá, hogy mindenhol azt említették, hogy banki technikai okokból kaptunk tévesen bért, viszont kaptam egy levelet is a banktól, amiben ez állt:

"A "xyz-diák" diákszövetkezet megkeresésére tájékoztatjuk, hogy téves munkabért utaltak..." stb. Így ez nehezen hihető, de nem is ez a kérdés, hanem hogy visszakérheti-e a diákszövetkezet az elutalt pénzt, esetleg fenyegetőzhet-e ilyennel?

Köszönöm előre is a válaszokat! :)



2012. nov. 21. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem joguk van visszakérni.Főleg azt amiért nem is te dolgoztál meg.Kb.1-2 éve a BKV-nál is volt ilyen,és ott is vissza kellett fizetni/utalni.
2012. nov. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Természetesen nyilvánvaló, hogy jogos volt, hogy visszakérik. Ezért is fizettem vissza, mert ugyebár nem dolgoztam meg érte. Számomra csupán az volt megdöbbentő,hogy milyen alapon írtak ilyen hangvételű levelet,amikor mindez az iskolaszövetkezet hibájából történt. Ezenkívül az érdekelne,hogy ezek után jogi útra terelhetik-e vagy egyáltalán mit takar az,hogy hivatalos útra terelik...? Vagy csak blöff volt az egész.
2012. nov. 21. 19:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Jogalap nélküli gazdagodás, igaza van a szövetkezetnek, így jogosan kérték vissza.

Ha nem tetted volna, eljárást kezdeményeznek és jogi úton szerzik vissza.

2012. nov. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Zsazsa92 válasza:
Jogosan kérték vissza..és nem csak diákmunka szövetségnél fordulhat elő az ilyen,hanem egy rendes munka helyen is, ott is ugyanúgy vissza kell téríteni a többlettet.
2012. nov. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!