Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire unalmas egy gépészmér...

Mennyire unalmas egy gépészmérnök élete?

Figyelt kérdés
Idén végzem el a gépészmérnök BSc-t. MSc-n lehetőség van még váltani, ha szeretnék. Az a félelmem, hogy ha a szakmában helyezkedem el egész nap egy számítógép előtt kell ülnöm és terveznem valamit. Ami jó esetben legalább érdekel. Fiú középiskolába jártam, a gépészkaron is csak fiúk vannak, picit egysíkú az egész társaság, és félek, hogy semmi pezsgés nem lesz az életemben, ha gépészmérnökként helyezkedem el.

2012. nov. 25. 22:10
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
unalmas nagyon
2012. nov. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Shai-Hulud ***** válasza:
87%

Ha pezsgés kell, menj óvóbácsinak, majd az óvónők pezsegnek körülötted... :-D


Milyen pezsgésről beszélsz, Dezsőke? A munkahelyen DOLGOZNI szoktak, nem pezsegni, erről még nem hallottál? Ha a főnök azon kap, hogy meló helyett pezsegsz, hát elég hamar kiereszti belőled a szénsavat.

2012. nov. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
igyál mindennap egy pezsgőtablettát és meglesz a pezsgés, utána már lehet dolgozni :D
2012. nov. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

Hát a válaszokon beszartam gecc!

Amúgy kifigurázzátok a kérdezőt, de nem hiszem, hogy tisztában vagytok vele milyen energia egy ilyen diplomát megszerezni. (Ez nem a komm média és társai...)


A munka nagy része valóban nem túl élménydús. Nekem jó ismerősöm sokat tervez gép előtt, majd hetekig megy a prototípusok tesztelése. Munkatársak természetesen férfiak. Cserébe van egy nyugdíjas jól fizető munkahelye amire utoljára a Kádár rendszerben számíthattál. Rugalmas munkaidő 8-9 között akkor ér be amikor akar. Sok külföldi továbbképzés amit a cég áll.


Amúgy ha pezsgés kell csinálj meg egy mixer tanfolyamot, aztán helyezkedj el egy diszkóban. :D

2012. nov. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"egész nap egy számítógép előtt kell ülnöm és terveznem valamit"


Hát a mérnökök általában ezt szokták csinálni. Vagy szerinted ha papíron terveznél, az izgalmasabb lenne?

2012. nov. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
az egyik legváltozatosabb munka, aki szereti annak nem unalmas. Aki nem szereti, annak meg felesleges ilyet tanulni. De ahány gépész, annyi fajta munka, valaki nagyon élvezi h egész nap tervez (belőle ezért is lesz tervező mérnök), valaki a gyakorlatiasabb dolgokat szereti, az olyan irányba próbál elmenni dolgozni.
2012. nov. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem unalmas. állandóan pörgés van, mert mindig új alkatrészeket kell rajzolni, telefonálni hogy megrendeléseket intézzél, folyamatosan rohangálni kell az üzemben, van e megfelelő nyersanyag miből mit kell rendelni...stb
2012. nov. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
88%

Általában nem unalmas, bár vannak olyan részei. Én egy hűtőgépgyárban vagyok (papíron fejlesztő), de gyakorlatilag minden-féle munkát meg kell csinálnom. A legrosszabb része az anyagjegyzékek és a pénzügyek intézése. A tervezés része izgalmas, mert akkor pörög, bocsi: pezseg az élet :)

Most jön a de: Picit nekem olyan börtön-feelingje van az egésznek... Ez alatt azt értsd, hogy minden nap bemész reggel és ott vagy 4-5-ig, ergó hétköznap nem tudsz könnyen kimenni ezért, azért rohangálni a városba. Nekem ez hiányzik, bár lehet, hogy egyedi a problémám :)

2012. dec. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!