Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van bármi remény arra, hogy...

Van bármi remény arra, hogy Budapesten találok állást?

Figyelt kérdés
25 éves, diplomával és nyelvvizsgával rendelkező nő vagyok. Párommal szombaton költözünk fel Pestre. Álláskeresési céllal. Itt vidéken semmi sincs. Bár Pesten is már millió helyre elküldtem az önéletrajzomat (pesti címmel) Baumax, Praktiker, Tesco, Rossmann, dm, BKV... Eddig még egy db helyről se hívtak. Úgy gondoltuk, ha ott leszünk a helyszínen talán hamarabb találunk valamit. Nekem már bármi jó lenne 100-120ezres nettoval. Kivéve a piramisos és zepteres melót... Olyat, amiből meg tudok élni. Eléggé el vagyunk keseredve és egyre jobban félek, hogy mi lesz ha ott sem találunk semmit. Kinek, milyen tapasztalata van?
2012. nov. 27. 20:26
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
csütörtökön állásbörze lesz a XI.kerületi Önkormányzati Hivatal tanácstermében...9.00-14.00-ig
2012. nov. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés ilyenkor mindig felmerül, hogy milyen diplomád van és milyen nyelvvizsgád?
2012. nov. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Művelődésszervező és angol középfokú nyelvvizsgám (ecl). Nem időt tölteni mentem főiskolára sokakkal ellentétben és nem azért választottam ezt a szakot, hogy csak legyen valami. Vonzott, érdekelt és alkalmasnak tartottam magam rá. Nem lehet mindenki orvos, közgazdász és jogász. De sajnos esélytelen az elhelyezkedés. Nem is ebben gondolkozom. Már kb. bármilyen irodai melónak, eladói állásnak örülnék.
2012. nov. 27. 21:40
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Ha tudsz angolúl menj ki angliába, Londonba. Keress egy Job Centert 2 héten belül találnak neked melót !
2012. nov. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hááát...


Én azt mondom, hogy ne nagyon éld bele magad. Én pont azért költöztem fel Pestre 6 hónapja, hogy hamarabb eltudjak helyezkedni. Ennek ellenére még mindig nincs állásom! Középfokú, felsőfokú szakmákkal rendelkezem, megpályáztam már számtalan eladói, takarítói, irodai, bejárónői stb állást de vissza se hívnak. Ahova pedig behívtak azt mondták majd értesítenek, na azóta is várom a hívásukat...


Nagy hülyeséget csináltam ezzel a költözéssel, mert így kötve vagyunk ide 1 évig az albérletes szerződés miatt, munka pedig nincs vagyis van, csak több százan jelentkeznek egy állásra rajtam kívül és elég minimális az esélyem, hogy engem választanak.


Az addig rendben van, hogy itt több a munkalehetőség de sokkal sokkal több a munkanélküli is. Így kb. tök mindegy, hogy valaki Pesten lakik vagy vidéken, a lényeg, hogy az országban jelenleg nincs annyi munkalehetőség amennyire szükség lenne.


Sok az a nettó 100-120 e forint is amit írtál, örülhetsz ha a minimálbért megfogod kapni az elején. Én nettó 85 ezres fizetési igénnyel indítottam és kiröhögtek. Az ismerősök is próbáltak segíteni, a legtöbb helyen megkaptam, hogy külsőst nem vesznek fel, inkább áthelyezések vannak a cégen belül, hogy ne növekedjenek a kiadások.


Szóval összegezve, nekem az a tapasztalatom, hogy teljesen felesleges az országon belül akárhova vándorolni mert Magyarország az Magyarország. Jelenleg szar a helyzet és aki teheti az jobban jár ha kimegy külföldre.

2012. nov. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát nem lesz könnyű, de multihoz pályázz, ha megfelelő a nyelvtudásod, akkor (mivel fiatal vagy) felvesznek, a nyelvvizsgát nem nézik, csak a nyelvtudást. Mondjuk a callcenterbe is 2 nyelv tárgyalókpes ismerete kell.


Én sokkal jobb kvalitásokkal keresek itt munkát hónapok óta ( angol német ffok) és mégsincs semmi, még csak be se hívnak interjúkra.

2012. nov. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia, privátban ment az üzi!
2012. nov. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem lesz könnyű. Páromék cégénél most hirdettek egy közgazdászi állást, 2 nyelv felsőkokú ismeretével, profi számgépes tudással, 5 év tapasztalattal egy spec. területen és 14 nap alatt 550 önéletrajz érkezett be hozzájuk és ezek 95%-a megfelel a feltételeknek, nem győznek válogatni és csak 1 embert keresnek. A legtöbb jelentkező bérigénye is szinte minimálbér, csak dolgozhasson. Na ez ma a helyzet. :-((((
2012. nov. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Huh... Ezek eléggé elkeserítenek... Külföldre egyelőre nem akartam menni, mert a családomat, barátaimat nem akarom itthagyni. Na de muszáj lesz, mert ha Pesten se lesz semmi... Köszi mindenkinek! Diákmelók esetleg? Mennyi esély van bekerülni rájuk? Mert van nappalis, aktív jogviszonyom. Páromnak viszont csak estis.
2012. nov. 28. 12:01
 10/11 anonim válasza:
100%
Adj fel online hirdetéseket. (ingyen) jobboard.hu ;)
2012. nov. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!