Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdőként, friss diplomáv...

Pályakezdőként, friss diplomával vagy majdnem diplomával mennyire könnyen találtatok munkát? Merre keresgéltetek (internet, újság vagy csak bevittétek cégekhez az önéletrajzotokat)? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Most záróvizsgázom és remélhetőleg végzek majd. Nem igazán keresett végzettségem lesz és az is Bsc-s. Tovább tanulni egyelőre, főleg a saját szakomon nem szeretnék. Főleg pályakezdő friss diplomásokat kérdeznék hogy merre, hogyan indultak el munkát keresni? Mik voltak a tapasztalatok? Vagy akinek gyereke, ismerőse révén van ilyen tapasztalata azt is szívesen fogadom.
2012. nov. 28. 20:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
54%
Aztán milyen szak? Én is ebben a helyzetben vagyok amúgy, nem tudom mi lesz még, spanolunk az ismerősökkel, hátha... :D
2012. nov. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Direkt nem akartam kiírni mert nem sokan járnak erre a szakra de már mindegy :D Környezetgazdálkodási agrármérnök szakos voltam/vagyok/leszek :D Nem egy olyan szak amivel találok hamar munkát, legalábbis most úgy tűnik, pedig sokan elhelyezkedtek vele. Te milyen szakon vagy?
2012. nov. 28. 20:18
 3/24 anonim ***** válasza:
58%
Éppen ma van 9 hónapja hogy államvizsgáztam, azóta keresek munkát....
2012. nov. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Milyen szakon végeztél? Hogy próbálkozol? Bármilyen ötletet szívesen fogadok amivel legalább el tudok indulni.
2012. nov. 28. 20:22
 5/24 anonim ***** válasza:
87%

Dettó környezetes diploma de nem agrár, még az utolsó 5 éves kifutó képzésben. 1 évig kerestem melót, most adminisztrátorként dolgozom minimálbérért.

Nem szerencsés ebben az országban sem agrár, sem környezetes szakra menni. Sok évfolyamtársam külföldön van, páran jó munkát találtak, de nekem sajnos se rokon, se ismerős, de még a gyakorlati helyeim se voltak jók. Szerintem menj Msc-re vagy próbálj valamerre szakosodni, közben szerezz gyakorlatot.

2012. nov. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
76%

Gazdász-nemzetközi diplomám van, interneten és állásbörzéken keresztül keresek állást, és a cégeket személyesen keresem meg, hát ha van olyan állás amire van üresedés csak még nem hirdették meg.

2. voltam

2012. nov. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
56%
Záróvizsgám (idén volt a záróvizsgáom) előtt 2 hónappal találtam munkát. Nem volt könnyű, mert gyakornokokkal nem igazán akarnak foglalkozni a cégek. Az első nem volt rossz, de közben egy másik cégtől visszautasíthatatlan ajánlatot tettek, így megléptem a dolgot. Azóta is itt dolgozom, és remélhetőleg még jó sokáig. Azóta már két helyről hívtak vissza, hogy szívesen behívnának interjúra. (Villamosmérnök vagyok)
2012. nov. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
72%
Első vagyok, én turizmus-vendéglátáson fogok végezni. Bár őszintén szólva lassan semmivel sem lehet rögtön normális munkát vagy EGYÁLTALÁN munkát találni...
2012. nov. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
50%

Szia!Én 3 éve államvizsgáztam, közgazdász fősulin, csak sajna a nyelvvizsgám nincs meg (középfokú gazdasági) :(

Így se, de lehet azzal együtt se lenne sok esélyem, mert nincs 3-5 éves gyakorlatom.

2,5 éve dolgozok egy teljesen más jellegű munkahelyen több műszakban. Elég fárasztó, keveset fizet, s igazából emellett a nyelvtanulásra sincs kedvem.

2012. nov. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nekem sincs még nyelvvizsgám. Igazából bármit elvállalnék minimálbérért is aminek kicsi köze is van ehhez a területhez. Már félek előre is hogy mi lesz így jövőre. Akik állást keresnek most, ti mit csináltok otthon?
2012. nov. 28. 21:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!