Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdőként, friss diplomáv...

Pályakezdőként, friss diplomával vagy majdnem diplomával mennyire könnyen találtatok munkát? Merre keresgéltetek (internet, újság vagy csak bevittétek cégekhez az önéletrajzotokat)? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Most záróvizsgázom és remélhetőleg végzek majd. Nem igazán keresett végzettségem lesz és az is Bsc-s. Tovább tanulni egyelőre, főleg a saját szakomon nem szeretnék. Főleg pályakezdő friss diplomásokat kérdeznék hogy merre, hogyan indultak el munkát keresni? Mik voltak a tapasztalatok? Vagy akinek gyereke, ismerőse révén van ilyen tapasztalata azt is szívesen fogadom.
2012. nov. 28. 20:10
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat. Régóta nézegetek állásokat de papír nélkül nem igazán tudom őket megpályázni. Már egyetem mellett, sőt, középiskolában végig dolgoztam amikor csak lehetett. Erre a négy órás állásokra is protekciós a bejutás, ahol meg közlöd hogy egyetemista vagy repültél is. Hát próbálkozom. Gondoltam hátha ír valaki valami újat de úgy tűnik hasonlóan kínlódunk. Vidéki vagyok és külföldre menetelt egyelőre nem tervezek. Oda is ismerősök kellenek hogy biztonságban kiérj és még aludni is tudj valahol.
2012. nov. 29. 19:22
 22/24 anonim ***** válasza:

Vegyészmérnök diplomával rendelkezem (BME), átlagom végig 4 körül volt, bár ez lényegtelen. Az elmúlt 7 évben több helyen dolgoztam


laborvezető 6 hónapig szülési szabadságon levő hölgy helyén, fizetés nettó 95 000Ft

favágó 3 hónapig, nettó 150 000Ft-ért balesetet szenvedettet helyettesítettem

benzinkutas 6 hónapig nettó 130 000Ft borravalóval

közmunkás 2*3 hónapig 34 500Ft-ért


10 napja kukáskocsin dolgozok minimálbérért, de ennek is örülök!

2012. dec. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Érdeklődni kell ismerősöknél és minden szembejövő lehetőséget meg kell ragadni, még ha azt "rangján alulinak" tartja is az ember (mint a fenti példa mutatja).


Ilyen világot élünk, de valahol valami el van cseszve, mert a protekciók miatt is borult jó pár dolog. Pl X beprotezsálja a lányát egy mérnökirodához adminisztrátornak, míg a gyerek világ életébe a kereskedelmet tanult, addig meg Y mérnök diplomával kisboltban árusít, és ennek is örül, mert nincs más.

Szóval sokszor van, hogy a nem megfelelő embert veszik fel az adott pozíciókra, csak mert valakinek a valakije és inkább kiadnak több százezret az átképzésükre, minthogy felvegyék a (félkész) szakembereket. Azért írom, hogy félkész, mert manapság nagy az elméleti tudás, viszont a szakmai gyakorlat a 0-hoz konvergál, legalább az adott szakot elvégző embert vennék fel, olyanra formálhatnák, amire a cégnek szüksége van.


De neeeeeem....

Ha nincs papírod egy senki vagy, ha van, akkor meg az a baj.

2012. dec. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazatok van sajnos. Nem vetek meg semmit, már egyetem és középiskola mellett és a szünetekben is ha lehetőségem volt dolgoztam. Nem vagyok az a "finnyás" alkat, az a "csak irodában vagyok hajlandó dolgozni" típus. Próbálkozom és majd látjuk. Sajnos a protekciókkal nem tudunk mit csinálni csak hogy megyünk tovább és keresünk mást :(
2012. dec. 31. 20:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!