Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Logisztikai ügyintéző. Úgy is...

Logisztikai ügyintéző. Úgy is eltudnék helyezkedni ebben a szakmában, ha nem főiskolában, hanem egy OKJ-s tanfolyamon tanulom?

Figyelt kérdés
2012. dec. 1. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha van ismerősöd valamelyik cégnél, akkor igen.
2012. dec. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
sajnálom... :(
2012. dec. 2. 11:05
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem, hogy ezeket az OKJ-s tanfolyamokat miért nem tiltják már be. Mivel ezerszám akad munkanélküli diplomás is, így akinek nincs protekciója esélye sincs ezzel elhelyezkedni. Nekem is van ismerősöm, aki ezt végezte el, még interjúra sem hívták a papírjával. Jelenleg egy benzinkútnál pénztáros. Erre jutott vele.
2012. dec. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Nokia77+ válasza:
11 év logisztikában eltöltött idő azt mondatja, hogy sajnos nem elég.Mindenképp jól kell nyelvet beszélned, általában angolt, de ez cég specifikus. Ha szerencséd van, és van ismerős, akkor eljut az önéletrajzod a HR-re, az hogy kiválasztják e?nos ez megint sajnos szerencse és ismeretség. Ha nincs módodban továbbtanulni, akkor a jó nyelvtudás az egyetlen lehetőség hogy segítség nélkül esélyt kapj. Nem jó, de sajnos ez van :(
2012. dec. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
"Semmi köze" az elhelyezkedésednek illetve annak hogy hol szerezted meg a szakmád. A bizonyítványodban ugyan az a szakmai megnevezés lesz sőt ha akkreditáción végzed akkor még az egyetem vagy főiskola neve is benne lesz. Sajnos a munkakeresés nehéz ügy ha okj-sen ha egyetemen végzed.... de sok sikert neked :)
2012. dec. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nos, akkor én egy ellenpéldája vagyok a témának.

10 éve vagyok a logisztikában, 4 munkahelyen dolgoztam idáig. Mindig azért mentem el az adott cégtől, mert magasabb poziciót pályáztam meg. SOHA nem volt protekcióm!

Viszont az angolt úgy-ahogy beszélem, valóban nélkülözhetetlen a nyelv a szakmában. Több nyelv, még több lóvét is jelent általában.


Mellesleg, nekem van még 2 diplomám is, és azokban a szakmákban sokkal kevesebbet kapnék, mint a logisztikában. Nekem idáig az OKJ-s bizonyítványaim hoztak hasznot.

2012. dec. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szepen a sok választ, kedvesek vagytok :-) átgondolom a dolgot :-)
2012. dec. 7. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!