Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mi a teendő akkor...

Doisangel89 kérdése:

Szerintetek mi a teendő akkor ha a munkáltató arra kényszerít h olyan munkát végezzek ami veszélyeztet engem is és azt a személyt is akihez küldene (házigondozás)?

Figyelt kérdés
Szociálpedagógusi végzettségem van, mentálhigénésként dolgozom egy idősek számára létrejött napköziotthonban. Egy olyan nénihez kellene kijárnom aki súlyos fokú demens felügyelet nélkül ön és közveszélyes. Ez a kijárás a munkaidőn felül történne. Amiért a munkáltató semmit se fizet. A munkáltató munkamegtagadással vádol én pedig arra hivatkozom, hogy ez nem a végzetségemnek megfelelő munka. A munkaügyi központ által támogatott szerződésem van ami december végéig szól. Arra hivatkozik, hogy sok pénzt kell neki visszafizetnem ha felmondok, de nekem nincs ilyen szándékom. A napi 8 órám így is megvan.

2012. dec. 1. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Mert milyen vegzettseg kell hozza?
2012. dec. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szociális, gondozó, ápolói végzettség
2012. dec. 1. 14:40
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezen kívül, a hét minden napján kellene mennem hozzá. Munkaszerződésem szerint 8-16 óráig dolgozok, hétfőtől péntekig. Ja és a szerződést kézhez a mai napig nem kaptam...
2012. dec. 1. 14:47
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Hat szerzodes nelkul hogy van munkaviszonyod?
2012. dec. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tom, én is volt, hogy futószalagon dolgoztam egyetemi diplomával, meg most se a diplomámnak megfelelő munkakörben dolgozom. Mégis úgy gondolom, hogy joggal néztek volna furcsán, ha azt mondom nekik, hogy az, hogy ládákat pakolgassak, az nem a végzettségemnek megfelelő munka :P Ez ugyan igaz lett volna, csak hát ez senkit se érdekel: ők megszabták a munkaszerződésben, hogy ezt és ezt kell csinálni, én meg aláírtam, hogy csinálni fogom.

Ritka manapság az olyan szerencsés ember, aki echte a végzettségének megfelelő munkakörben dolgozhat, a pénz meg kell.


Azt a hivatkozási alapot viszont már jobbnak találom, hogy munkaidőn felüli, díjazás nélküli munkára akar kényszeríteni.

Inkább erre hivatkozzál, ezt senki nem várhatja tőled. Lejárt a munkaidőd, túlórát se fizetnek, akkor veszed a kalapod, aztán csókolom...

2012. dec. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerződésem van, csak kézhez nem kaptam arra hivatkozva, hogy a munkaügyi központnak kell.
2012. dec. 1. 17:42
 7/7 A kérdező kommentje:
Persze, az oké, hogy azt csinálsz, ami a munkaszerződésedben van. Nem is ezzel van gond, azt meg is csinálom. Hanem, amit emellett még elvár. Ehhez nincs képzettségem, és nem is vállalom érte a felelősséget. Mert ha pl. elesik otthon, én nem tudom felemelni. Vagy eltörik valamije és úgy fogom meg, meghal, akkor ki lesz a felelős érte? Ha otthonában agresszív és késsel rám támad, ki fog érte felelni? Én?
2012. dec. 1. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!