Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kell-e a munkáltatómnak 1...

Kell-e a munkáltatómnak 1 hónappal a szerződésem lejárta előtt tudnia, hogy megpályáztam egy külsős állást?

Figyelt kérdés

Gyakornok vagyok, 3 hónappal ezelőtt azt mondtam nekik, hogy maradnék még egy félévet náluk, most viszont az a helyzet, hogy behívtak egy állásinterjúra, aminek 10 nap múlva lesz meg az eredménye. Nekem dec. 31-én lejár a szerződésem a jelenlegi munkáltatómnál az új helyen meg január végén kezdenék, de január közepén van egy nehéz főiskolás vizsgám, amire jó lenne készülni is. Decemberből csak egy hét munkahét lesz, amikor már megtudom az eredményt, ez idő alatt a helyemre januári kezdéssel nem találnak senkit. Így cserben hagyom a munkáltatómat, aki arra számít, hogy januárban is maradok ott.


Hogyan lenne tisztességes? Most elmondjam nekik, hogy még 3 hét alatt találnak valakit a helyemre? Megkockáztatva azt, hogy lehet nem én kellek az új helyre, viszont a jelenlegi melóhelyemen tudni fogják, hogy el akartam menni...


Remélem érthető a szituáció, Kérlek szépen Benneteket segítsetek nekem!


Köszönöm, hogy elolvastatok és válaszoltok!



2012. dec. 3. 05:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Tisztességes úgy lenne, ha szólnál, hogy keressenek valakit a helyedre.
2012. dec. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

na jó de mikor szóljak? mikor még nem is biztos, hogy máshova megyek? mert akkor biztosan fogok szólni, ha már tudom mi az ábra pontosan.


szóval a válaszod egyáltalán nem segített. Ezt magamtól is tudtam.

2012. dec. 3. 09:32
 3/3 Jézus :) válasza:

Én hasonló helyzetben vagyok.

Én szóltam 2 hónappal szerződésem lejárta előtt, hogy el szeretnek majd menni.

Megbeszéltük az okokat. Felajánlotta, ha netán mégsem találnék munkáat, maradhatok meg + 2 hónapot, vagy akár tovább is.

2012. dec. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!