Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 1200£ fizetésből Anglia...

1200£ fizetésből Anglia drágább részein (pl. London) egyedül jól meg lehet élni?

Figyelt kérdés
2012. dec. 9. 14:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az az 1200 font bruttó vagy nettó? Mert ha ezt így kérdezed, akkor eléggé sanszos, hogy inkább bruttó, aminek a nettója kevesebb.


Ha nettó lenne, akkor szűkösen igen, mert a szállás elég sokba kerül, ha egyedül akarsz lenni.

2012. dec. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha az 1200 nettó, akkor meg lehet belőle élni kényelmesen, még Londonban is. Én mikor kijöttem tavaly októberben, akkor 1230 fontos nettó havi bérrel kezdtem, minden gond nélkül kijöttem belőle, még 200-250 fontot félre is tudtam tenni. Nekem így alakultak a költségeim:


Lakhatás: 550 font/hó, mindennel együtt, jó helyen lévő double room.


Közlekedés: 132 font/hó


Bevásárlás: 160 font/hó


Szórakozás: 100 font/hó


Összesen cca. 950 font körül voltak a kiadásaim, a maradékot félreraktam.

2012. dec. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Indulásnak mindenképp jó fizetés, főleg ha nettó! Önálló lakást Londonban ennyi fizetésből még nem lehet, de kezdetnek mindenképp jó összeg, feltéve, ha nettó az összeg!
2012. dec. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

2. hol talaltal ennyi penzert double roomot???


En most bentlakasoskent dolgozom havi 1500 felett keresek kicsivel es mindet felre tudom tenni ok a szabadsagom banja de jo kezdotokenek.

A lakas iszonyat draga.

En 1200 fontos fizetes mellett biztos nem mennek sajat lakasba.

Nalam az a terv hogy otthon befejezek egy kepzest es heti ket muszakban dolgozom olyan helyen amit imadok es emberek kozott vagyok es meg igy is tobb szabadidom van. Egy fizut meg elvisz a lakas kb. De mindegy.

2012. dec. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"2. hol talaltal ennyi penzert double roomot??? "


Észak-Nyugat Londonban, Golders Green-ben. Egyébként ennyi pénzért(550 font/hó), sok helyen lehet kapni double room-ot, persze nem a magyar lakáskiadóktól kell bérelni. Csak nézz szét a gumtreen, rengeteg jó double room-ot lehet kapni ennyi pénzért. Önálló lakás bérlése szerintem 1500 fontos nettó fizetéstől éri meg, de akkor is csak studió lakás, amit lehet találni 650+rezsiért is, méghozzá nem is a legrosszabb környéken.

2012. dec. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom ezt hogy csináljátok, én eddig egyszerre csak napokat töltöttem Londonban, legutóbb 2 napot (azaz egy éjszakát) és elég drága, hotel+színház+kaja+közlekedés, meg szórakozás és egy kis vásárlás és puff elmegy 8-900 font. Vagy a megélés úgy értendő, hogy semmit nem csinál az ember csak dolgozik?
2012. dec. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Nem tudom ezt hogy csináljátok, én eddig egyszerre csak napokat töltöttem Londonban, legutóbb 2 napot (azaz egy éjszakát) és elég drága, hotel+színház+kaja+közlekedés, meg szórakozás és egy kis vásárlás és puff elmegy 8-900 font. Vagy a megélés úgy értendő, hogy semmit nem csinál az ember csak dolgozik?"


Ha turistaként vagy egy helyen, másképp költesz, mintha itt élsz és dolgozol. Mellesleg, ha te 800-900 fontot költesz el egy hétvége alatt, akkor igen csak nagy igényeid vannak. Én rendszeresen járok moziba, pubba, focimeccsre, múzeumba, stb. Egy hónapban az 1200 font még Londonban is elég. Ha luxuskörülményeket keresel, akkor persze hogy elköltesz annyi pénzt! Egy normál ember nem tud elkölteni egy hétvégén 800 fontot! Mivel te bennlakásos helyen dolgozol, így nincs valós információd az angliai megélhetésről. 1200 font nettóból már igenis tisztességes módon lehet élni. (Mozi, színház, étterem is belefér, persze nem mindennap.) Ha mindennapi bulikra, vásárolgatásokra költesz, akkor ahhoz jóval az angol átlag fölött kell keresned.(Tehát nettó cca.1700 font felett.)

2012. dec. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

a masodik 79%-os nem en vagyok...

mindenesetre annyi klappol hogy en eleg nagy labon tudok elni, ezert is megyek kepzesre es utana koltozom csak lakasba foleg ha azt nezzuk hogy egyetemre sporolok az evkozbeni megelhetesre nekem nem eleg az ha felre tudok tenni parszaz fontot havonta

2012. dec. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
7. Egyáltalán nem luxus, meg nagy igény. Szálloda két személyre 150 font, reptérről bejutás meg vissza vonattal fejenként 44 font, 2 színházjegy 140 font, városon belüli közlekedés Oysterrel fejenként 10 font a 2 napra, 2 éttermi ebéd és nem puccos helyen fejenként 50 font, egyéb evés-ivás (pub is benne van) kb. szintén 50 font fejenként/nap, és kis vásárlás, máris megvan a 800 font. Igazán egyszerű ennyit elköltenie egy "normál" embernek is, de megkockáztatom még egyedül se lenne nehéz.
2012. dec. 12. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nettó 1200 fontból ki lehet jönni ha egy szobát bérel az ember. Persze lakást nem fog egyedül bérelni ennyi pénzből, mert az minimum 800 font plusz rezsi. Nagyon sok bevándorolt - magyar is - heti hat napot dolgozva nem keres 1200 fontot nettóban.
2012. dec. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!