Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri-e ilyen munkahelyeket...

Megéri-e ilyen munkahelyeket keresni?

Figyelt kérdés

Nemsokára végzem, mint röntgen (képi diagnoszta) asszisztens, és most azon dilemmázom, hogy mihez is kezdjek. Mivel rájöttem, nem szeretem ezt a szakmát.

Elvileg ezzel dolgozhatnék bármelyik egészségügyi intézmény recepcióján, adminisztrátorként is. Amikor megtudtam mennyit is kereshetnék itthon állami kórházban, annyi munkával, a körülményeket már le se írom, elment az életkedvem is. Először nem szeretnék külföldre kimenni dolgozni, ezért gondoltam azt, hogy jobban ráfekszem a nyelvekre és valamilyen magánrendelőben recepciósként megpróbálok elhelyezkedni. Mellette pedig elvégezni egy tanfolyamot, ami szintén egészségügyi, de megélhetésileg és egyéb okok miatt is biztonságosabb szakmát adna. Szerintetek meggondolatlanság sutba dobni egy szakmát, csak mert pénzügyileg stabilabban szeretnék állni?



2012. dec. 14. 12:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Menj el egy magánklinikára recepciósnak.
2012. dec. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Viszont azon filózok, hogy nagyon sokan jelentkeznek olyan helyekre recepciósnak.... áá már magam sem tudom hova lépjek, mihez kezdjek............
2012. dec. 14. 13:28
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha több szakmád van, akkor több lábon tudsz állni. Először találj valami állást, aztán meglátod, hogy is tudsz majd mellette tanulni. De feltétlen tanulj, veszteni nem vesztesz semmit.
2012. dec. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha magánrendelőben szeretnél recepciós lenni ahová nehéz bejutni, előtte próbálj meg gyakorlatot szerezni állami kórházban. Nekem 2 nyelvvizsgám van meg szakirányú diplomám, mégse vettek fel. Most állami kórházban dolgozom adminisztrátorként minimálbérért 3 ember helyett, mert csődhelyzet miatt mindenkit kirugdostak. Nem akarok maradni, de valamiből meg kell élni és legalább nem üres az önéletrajzom, meg annyira nem rossz, mint mondjuk a call center.
2012. dec. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ha a lehetőségeket nézem: rtg asszisztens, kórházi recepciós, fizetésileg nem sok a különbség. Sok gyakorlatunk van a kórházban, így már belelátok ezekbe a dolgokba. A suli befejeztével, inkább a recepciónál maradok, mellette meg a másik képzést elvégezném.

Kicsit naivnak tűnök, belátom, de mindenki kezdte valahol. Sokan mondják, hogy külföld az milyen jó, de nincs még tapasztalatom, és így az esély oda nulla.

Van, aki kint dolgozik Ausztriában vagy Németországban egészségügyi területen? Ha igen, akkor mesélne arról, mennyi idő alatt, és hogyan került ki oda? köszönöm.

2012. dec. 14. 18:38
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Sokan mondják, hogy külföld az milyen jó, de nincs még tapasztalatom, és így az esély oda nulla."


Külföldön pont az van, hogy a Magyarországon szerzett tapasztalat az semmit se ér, csak az ottani.

Ha 15 év tapasztalat után mennél ki, az pont annyit érne ott, mint ha most, csak akkor már öregebb is lennél.

2012. dec. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm, akkor nincs sok értelme éveket várni külfölddel. Max. 3 évre gondoltam, amíg belerázódok a nyelvbe.
2012. dec. 16. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!