Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyen szituban etikus a...

Ilyen szituban etikus a felmondás? Kell egyáltalán törődni az etikával?

Figyelt kérdés

Április óta dolgozom a munkahelyemen, amit nagyon szeretek. Sajnos október végén közölték velünk, hogy átszervezés miatt 40 embertől megválnak, köztük tőlem is. A leépítés maga csak januárban esedékes, szóval a cég korrekt volt, hogy időben szólt.


A vezetők közben tényleg minden követ megmozgatnak, hogy minél több ember munkáját mentsék. Pl. belső pályázatok tömkelege, amikre csak mi jelentkezhetünk, stb.


2 hete megkérdezte az egyik csoportvezető (nem az én csoportomé), hogy csatlakoznék-e a csoportjához (őket nem építik le). Igent mondtam, és nagyon örültem, hogy megoldódott a gond. Azóta már az új csoportot erősítem (1-2 hete). Ez lényegében egy megelőlegezett bizalom volt felém.


Mivel ugye már október végén közölték velünk, hogy el leszünk küldve, természetes módon már akkor elkezdtem keresgélni az állásokat, több helyre elküldtem a jelentkezésemet, de nem hívtak be sehova.


Ma viszont behívtak interjúra. Olyan állásról lenne szó, ami hasonlít a jelenlegihez, viszont sokkal többet keresnék.


Nem tudom, elmenjek-e az interjúra. Nagyon szeretném, ha felvennének, másrészt viszont félnék az új főnök elé állni, hogy bocs, felmondok és szarban hagylak titeket, holott jófejek voltatok velem.


Nem érzem ezt etikusnak. Ti mit lépnétek? Gáz lenne?


2012. dec. 14. 15:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészről igen, másrészről nem.

De ahol egyszer gondok voltak, ott lesznek majd megint.

Én elmennék, ha felvesznek, majd agyalsz ezen. Lehet emelést is tudsz kérni, a régi helyen.

2012. dec. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
sajnos a mai világban önzőnek kell lenni. De mérlegelj nagyon, hogy az új meló mennyire biztos,nehogy két szék közül a pad alá. Ha van rá lehetőséged és felmondasz, akkor annyiban légy te is korrekt, hogy letöltöd a felmodási időd, hogy találjanak a helyedre valakit.
2012. dec. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem menj nyugodtan. Neked több pénzed lesz, a helyedre meg majd megkér valaki mást a cég, így még valakinek sikerült megmenteni a munkahelyét. Nézd a jó oldalát.
2012. dec. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
Attól hogy interjúra hívtak még nem biztos hogy fel is vesznek, de neked a saját érdekeidet kell nézned. Az rendben van hogy ők időben szóltak a leépítésről, szólj te is ha felmondasz időben, adj 2 hét felmondási időt-vagy legalább ajánld fel- így van idejük mást találni. Egyébként nem hagyod pácban őket, gyorsan fognak mást találni a leépítettek közül.
2012. dec. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyanús, hogy 2 szék közé esés lesz a dologból. Az, hogy behívtak egy interjúra, fantasztikus, de azért ebből messzemenő következtetéseket még nem vonnék le. A sokkal több pénz is jól hangzik, de egy új munkahely mindig bizonytalan. Ha minden stimmel, még akkor is lehet, hogy rádnyomul a főnököd, és kénytelen leszel otthagyni a melót. Volt már erre példa. Tehát ez egy bizonytalan valami.

A régi céghez pedig soha többé nem fognak visszavenni. Legalábbis nálunk van no-rehire policy. Ha elmész, pápá.

2012. dec. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én szinte pontosan ugyanebben a helyzetben voltam, és nem léptem. Másfél év telt el a megelőlegezett bizalom óta, és volt lehetőségem bizonyítani fölfelé, és amikor megint leépített a cég, már nem voltam a listán. Nem egy elvetendő ötlet a jó kapcsolatok kiépítése. (mondjuk én nem kerestem volna sokkal többet a másik helyen) Erre alapozva, szerintem maradj.
2012. dec. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Igazatok van, így még egy embernek megmarad az állása. :) Nyilván nem esek a pad alá, csak akkor mondanék fel, ha megkapnám az állást, a kérdés még csak pusztán elméleti, hisz még nem volt meg az interjú.


De így meggyőztetek arról, hogy menjek el, aztán remélem a legjobbakat. :)


Köszi!

2012. dec. 14. 19:12
 8/8 anonim ***** válasza:

Én nagyon lelkiismeretes vagyok, de megtanultam h a mai világban mindenki önző és csak a saját érdekeit nézi.

Én is egy kicsit hasonló helyzetben vagyok, (csak ami a váltást illeti) de önző leszek, és nem fogom sajnálni a főnökömet, engem sem sajnál senki, és nem szeret senki. csak "kellek neki", azért jópofizik velem. Úgyhogy én a helyedben lelépnék ha van egy számodra jobb lehetőség. Úgy ahogyan azt feljebb írták, önzőnek kell lenni!

2012. dec. 15. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!