Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tegnapra jogos, hogy szabadság...

Tegnapra jogos, hogy szabadságot írtak ki nekem?

Figyelt kérdés

15-ödike ,szombat munkanap volt.Viszont én a munkabeosztásom alapján Hétfőtől péntekig dolgoztam,illetve a mai napra voltam 6odik napra beírva(természetesen mindet ledolgoztam),és tegnap,szombaton pihentem.

Ez csöppet nem sért törvényt így?Ezek szerint 12napot ledolgozhatnék úgy,hogy nulla túlórám lenne?Jogos volt a tegnapi napomra szabadságot kiadniuk(a tudtom nélkül)?


2012. dec. 16. 15:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mivel nem szombati, hanem hétfői munkanap volt, ezért igen!

24-két, 31-ét dolgoztuk le.

2012. dec. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozni fogsz december 24-én?
2012. dec. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

HA kötelezettséget kell ledolgozni, minden munkavállaló törvénysértésért kiállt, ha meg a juttatásról, akkor meg a markát tartja.

A munkáltató 1/3 szabadságoddal rendelkezik, akkor adja ki, amikor jólesik neki.

2012. dec. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Dolgozni fogok igen,6-14ig.A 2 ünnep között is végig megyek.

Az első válaszoló akkor sem győzött meg.....6napot ugyanúgy ledolgoztam a héten!És mivel jövőhétre(mint mindig) hétfőtől péntekig be vagyok írva,ezért ez nekem még mindig érthetetlen....

2012. dec. 16. 15:58
 5/11 A kérdező kommentje:

Te aztán tudod is kedves Franky!

Érdekesen a kötelezőket dolgoztam le az előző hónapban is,majdnem 60túlórával,illetve jelenleg is 124óránál tartok a hónapban,de te tudod.Sajnos én vagyok akkora marha,hogy örülök neki,ha mehetek túlórázni,mert nekem kell a pénz!

Neked ment a piros kéz,a többieknek zöld.

2012. dec. 16. 16:00
 6/11 anonim ***** válasza:
27%

Na várjunk egy kicsit. Elvileg heti 2 nap pihenőnap jár, kivéve a folyamatos munkarendet (24/7), ott más az előírás.

Vagy én értettem félre valamit, vagy nagyon nem okés a dolog. Tök mindegy, hogy "hivatalosan" munkanap volt-e tegnap, ha vasárnap is dolgoznod kellett. Van a cégnél személyzetis?


A munkáltató pedig a szabadság 3/4-ével rendelkezik, nem az 1/3-ával.

2012. dec. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A problémámat a 6os válaszadó értette meg!

Annyiban viszont tévedtél,hogy 6napos munkahét esetén csak 1 nap pihenő jár,így mi jogon adnak rá szabit?

Nincs hr-es sajnos.

2012. dec. 16. 16:34
 8/11 anonim ***** válasza:
41%

Igaz már én is utána néztem, régen a 2/3val rendelkezett, csak összekevertem. Most meg már többel.


Kérdező ne haragudj, ha eddig ennyit túlóráztál és azt nem váltották meg, sem szabadnapban, sem pénzben, és te továbbra is dolgozol ott, magadra vess!

Jaj de megijedtem, hogy piros kezet kaptam...én legalább nem itt vezetem le a kisebbségi komplexusom...

Mindegy.

2012. dec. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ki mondta,hogy nem fizetik ki?Pontosan azért megyek túlórázni,mert kifizetik......
2012. dec. 16. 16:39
 10/11 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

"6napos munkahét esetén csak 1 nap pihenő jár"


Igen, ezesetben ugye te dolgoztál 6 napot, így a szombatra eleve pihenő "járt" volna. Bérpapírt kitől kapod? Tőle meg lehetne ezt kérdezni, már ha olyan az állásod, hogy vágnak ki emiatt... Ez így tényleg nem jogos. A szabadsággal a munkáltató az előre tervezett munkanapokon rendelkezhet úgy, hogy kiadja.

2012. dec. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!