Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik skandináv országban...

Melyik skandináv országban érdemes szerencsét próbálni?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék kimenni dolgozni egy északi országba...melyik ország a legbefogadóbb,hol a "legkönnyebb" munkát taláni (bármilyet nem válogatok)?

Dánia,Finnország,Svédország,Norvégia?


2012. dec. 16. 20:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szerencsevadászként egyik országba sem érdemes menni! El kell dönteni, hogy mi a célod, mit akarsz dolgozni! Csak úgy nekiindulni a nagyvilágnak, az szerintem felelőtlenség. A "bármilyet nem válogatok" mondatot is erre utal. A kérdésednél nem írtad, hogy milyen nyelveket beszélsz, mihez értesz, mennyi a tapasztalatod. Ezen kérdések ismerete nélkül nem lehet a kérdésedre válaszolni. A személyes véleményem az, hogy északi országokba kimenni, nem a legjobb ötlet, nagyon zárkózottak. A munkavállalás pedig nehézkes, a fizetés magas ugyan, de brutálisak a megélhetési költségek. Nekem ezenkívül még a túlzott állami gondoskodás sem tetszik, tiszta gyereknek tekintik az embereket.
2012. dec. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én kézzelfogható véleményt eddig Finnországból kaptam, a kinti ismerősöm szerint ha erős angolod van van esélyed, de persze függ attól is mihez értesz. Összességében élhető ország, és ahogy nekem átjött aki nagyon akar az találhat munkát, bár nem könnyű ha nem beszéled a nyelvet. Ő fejvadász céggel jutott ki.
2012. dec. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
Legyél norvég állampolgár, ölj meg egy embert és kapsz életfogytiglant egy ingyenes luxusbörtönben.
2012. dec. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Inkább vegyél Skandináv lottót!
2012. dec. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szinte mindegyik említett országban kötelező beszélned a helyi nyelvet, ha szeretnél munkát. Ez alól szinte csak egy kivétel van, ha magasan képzett mérnök/IT-s szakember vagy, mert ekkor angoltudás is elég lehet. Minden más esetben KELL a nyelvtudás, csak az angol nem elég, max nagy szerencsével.


Az életszínvonal mindegyik bőven a magyar átlag felett van, Norvégia kiemelkedik közülük (legfőképpen az olajtermelésük miatt). Papíron mindegyik ország eléggé liberális és toleráns, szóval attól nem kell tartanod, hogy az utcán rádtámadnak, mert magyar vagy. Norvégia ezen a téren is a topon van.


Egyébként általában Finnországot nem sorolják a skandináv államok közé.

2012. dec. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Hét évi Svédország után az 1. és a 7. válaszadóval egyetértek - kivéve:


- valóban: PAPÍRON nagyon toleránsak. A gyakorlat azonban más: tökmindegy, milyen jólképzett, intelligens, jófej stb vagy, mindig fogják veled éreztetni, hogy te csak egy másodrendű külföldi vagy.

- Finnország igenis Skandináv állam. Ez nem csupán a földrajzórán hangzik el, hanem arrafelé a gyakorlatban sokmindenben megmutatkozik.


Annyit tennék még hozzá, hogy a szakmai, gyakorlat témán kívül az a legfontosabb szemont, hogy a totálisan eltérő viselkedést, vérmérsékletet, élethez való hozzáállást mennyire bírod elviselni. Képletesen szólva: ha szereted a langyos sört, buborék nélkül, akkor megleszel.


Én pl. a 7 év alatt többször hazamenekültem, és most már szerencésre teljesen haza is tudtam jönni, annyira nem bírtam az unalmas, rideg élettelenséget és az emberek közötti kommunikáció hiányát.


Egyébként pedig, ha

a) tudod, mit akarsz csinálni,

b) azt szereted, amit csinálsz, és

c) jó is vagy benne,

tökmindegy, hol élsz...

2013. jan. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Bocs: 5-ös, nem 7-es hozzászóló :-)
2013. jan. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%

"Finnország igenis Skandináv állam"


A szigorú definíció értelmében nem skandináv állam, nyugodtan google-zz utána. Dánia, Norvégia és Svédország alkotja a "skandinávia" által definiált területet. Igaz, manapság a köznyelv megengedi Finnország és Izland belevételét is, de az eredeti csak ezt a 3 országot tartalmazta. Ezért mondtam, hogy általában nem veszik bele. De hogy ne csak a levegőbe csapkodjak:


[link]


[link]

2013. jan. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Köszönöm - mivel Skandináv országban éltem, nem a google-ból szoptam ki :-)


A magyar szóhasználatban az egyszerűség kedvéért nem különböztetünk meg "Északi államokat" és Skandináviát - és más nyelvekben is ezt a kettőt sokszor egyenértékűként használják.


[link]


De sebaj, ezen nem fogunk összeveszni. :-)


A kérdés szempontjából nem lényeg. Tökmindegy, hogy konkrét elképzelés, határozottság, képzettség nélkül a világon melyik országba megy a kérdező - vagy éppen itthon marad.

2013. jan. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!