Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tanácsoltok, ha nincs...

Mit tanácsoltok, ha nincs tőke akkor vállalkozáson el se gondolkodjak?

Figyelt kérdés

Direkt nem a vállalkozás témakörbe írtam a kérdést. 18 éves vagyok, életemben nem dolgoztam még (mert összes szabadidőm eljátszottam számítógép előtt ülve). Szegény családból származom, de enni mindig volt mit, szóval életkörülményeim magamhoz képest jók. Tudom, már így 18 évesen belátva, hogy én is tehettem volna valamit a családomért, nem csak otthon ülni és gépezni. Egyetemre mennék villamosmérnöknek, mert ez érdekel, ezen belül a környezetvédelem/megújuló energiaforrások/energiagazdálkodás, szóval az energetika is. Most ha belevágok akkor ez teljes emberes munka amíg csinálom, nem lehet félvállról venni hogy alapítok egy vállalkozást aztán majd tanulok... De amíg nincsen pénzem vállalkozni(mindegy, hogy mit részemről, ami valamennyire biztonságos és ad egy kis pénzt is, tudom, hogy nehéz, kockázatos, de a pénzügy is nagyon érdekel), addig valamit tanulnom kell hogy tőkét kovácsoljak. Viszont ha már elkezdek majd melózni + család, onnan már nehéz lesz. Dilemma, mert múltkor még robert kiyosaki könyveit is elolvastam, ott helyben erőt adott, de aztán lecsüggedtem, hiszen itt nem azok a viszonyok vannak:(

Bárki aki hozzá tud szólni egy tanáccsal véleménnyel, szívesen várom:)köszönöm.

18f


2012. dec. 22. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Kiyosaki könyv, max motivátornak jó, ez alapján bele ne vágj.


Tőke nélkül esetleg internetes vállalkozásban gondolkozhatsz (egy egyéni vállalkozást fenntartani, + esetleg tárhelyet+domain nevet regisztrálni nem túl költséges), offline üzlet tőke nélkül azért nehéz.

Másik út a tanulás + alkalmazotti lét.

2012. dec. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A Kiyosaki könyv elég nagy marhaság, a benne leírt tanácsok már a megjelenésekor sem voltak aktuálisak az USA-ban sem.


Vállalkozást nem lehet úgy csinálni hogy "mindegy, hogy mit"...A legjobb amit tehetsz hogy tanulsz.

2012. dec. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) Szóval marad egyenlőre az alkalmazotti lét (jelenleg annak is nagyon lehet örülni), aztán majd ha lesz pénzem vállalkozás. Talán. Az a gond, hogy sok mindenről álmodozok, csak az odavezető utat nem ismerem
2012. dec. 22. 14:45
 4/7 A kérdező kommentje:
"Mindegy, hogy mit"-igazad van, ez tartalmazza a hozzáállásomat:( mert igazából nem is ismerem ezt a világot
2012. dec. 22. 14:47
 5/7 anonim ***** válasza:
A vállalkozáshoz nem kell feltétlenül sok pénz, szellemi tőkét is kamatoztathatsz.
2012. dec. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A tőke hiánya a kisebbik baj. Az nagyobb gond, hogy nincs ötleted.

Tanulj, olvass,informálódj. És ha látsz valamiben fantáziát, ha nagyon akarod,elő tudod teremteni hozzá a tőkét.

2012. dec. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 akadama válasza:
Egy sikeres vállalkozáshoz többféle tőke kell: szakmai tudás, (szellemi tőke), pénz (anyagi tőke), piacismeret (kapcsolati tőke). Nem kell hogy te egyedül rendelkezz mindhárommal mert ha valamelyikkel rendelkezel, akkor találhatsz társakat akik a többit hozzák. Nem egyedül kell vállalkozni. Ha a családi hátteredből adódóan nincs befektetni való pénzed, ill. különösebben mély piacismereted, akkor tanulj komolyan az egyetemen, és szerezz tapasztalatot alkalmazottként. Építsd fel a szellemi és kapcsolati tőkédet, amivel már találhatsz befektetőt egy jó vállalkozási ötlethez.
2013. jan. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!