Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hova éri meg leginkább kimenni...

Gloooria kérdése:

Hova éri meg leginkább kimenni külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok !


Külföldre szeretnék költözni, megélhetési szempontból mindenképp előnyömre várna. Itt nagyon nehéz munkát találni és, ha mégis sikerül épphogy csak betudok segíteni itthon vele.

Nincs diplomám, így sokkal nehezebb minden.

Amit feltudok mutatni, az egy érettségi, egy angol felsőfokú nyelvvizsga és egy német társalgási szintű.

ECDL vizsga, bár nem tudom az oszt-e vagy szoroz.

Jogosítvány.

Ami a szakképesítéseket illeti, egy szakács okj-m van és egy ápoló képzésem.

Kitartó vagyok és szorgalmas. Szeretnék megdolgozni a pénzemért és remélem ez külföldön egyszerűbben fog menni.

Nem örökre szeretnék menni, csak maximum 3 évre.

Szerintetek melyik országot lenni célszerű megcélozni?

21/L


A válaszokat előre is köszönöm.



2013. jan. 2. 08:52
 1/10 A kérdező kommentje:

Bár, ha jól nézem, akkor kicsit elkategorizáltam.

Nem baj, örülök, ha így is érkezik válasz.

2013. jan. 2. 08:53
 2/10 anonim válasza:
En is apolo leszek bar meg 2ev a suli. En is tervezek koltozni. A parommal azt beszeltuk hogy becs tajekara mennenk vagy a dunantul. Max nemet...ott elvileg 500.000az apolo fizu
2013. jan. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia én Zala megyei vagyok dunántúli itt nem lehet állást találni nagyon rossz a helyzet, semmi nincs kilátásban rengeteg cég bezárt, az a pár aki még talpon van az is a csőd szélén táncol. Folyamatos leépítések vannak.

Én elsősorban Ausztriát javaslom!

2013. jan. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
Dunántúlra? Kedves első válaszoló, hát nem tudod mi van itt... ennél nagyobb szegénység sehol nincs, és ennyi állástalan ember.
2013. jan. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Anglia es ápolóknak mennek
2013. jan. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is Ausztriát javaslom,közel van és ha nem messze laksz a határtól akkor haza is járhatsz,mert az a legjobb ha ott megkeresett pénzt itthon költöd el.Nyugaton nagyon drága az élet,főleg a lakhatás és az élelmiszerek.
2013. jan. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

3 év szállodai hajózással meg tudod teremteni magadnak az egzisztenciádat itthon.(Lakás, kocsi,vagy befektetés,vállalkozás hitel nélkül)Kérdés megéri e akkor majd itthon maradni?


Ha hosszabb távra gondolkodsz,a határ menti ingázás a kifizetődő, a költségek minimalizálása miatt. Hiába keresel kint többet, ha drágább az életed. Angliába pl. ezért is panaszkodnak sokan, hogy ugyan megélnek, de nem sok a megtakarításuk.


Ápolóként Németország még jó piac.(élelmiszerek kb mint itthon, albérlet + rezsi sok, 1500-2000 euro körüli fizetés magyaroknak)Félre tenni ott sem fogsz tudni túl sokat, hacsak nem találsz munkáltatói szállást, de még mindig előrébb vagy mint itthon.

2013. jan. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazából mindegyik jó.

"Németország még jó piac.(élelmiszerek kb mint itthon, albérlet + rezsi sok, 1500-2000 euro körüli fizetés"

Egy 2 szobás albérlet, nem belvárosi 350 euro, rezsi 100,

kaja 200, egyébb 150. Az összesen 800.

Vagyis 600-1100 eurót tudsz félretenni. Minimum 180-300 ezret havonta.

A többi ország is hasonló. Van ahol magasabbak a költségek, de sok esetben ott meg a fizetés valamivel több. A tanári fizetés pl. 2800-3000 euro angliában.

2013. jan. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, kb. Angliában is havi 150-200 ezer/hó tehető félre. Arra értettem, hogy "nem sok", hogy pl a hajónál ennek a 3-4 szerese is elérhető az ő képesítésével. Ugyanakkor jóval több, mint itthoni megtakarítási lehetősége.
2013. jan. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Hat nem tudom..nalunk a suliba a tanarok mondjak hogy nyugaton/ dunantulon jobb az elet mint itt debrecen kornyeken...mielott mennek nyilvan szetneznek...apolokent itt is kapnak 120at...konyhas anyosom 70et...szoval ezek a kulonbsegek nyilvan mhol megvannak
2013. jan. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!