Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Két hónap FHT-ért is rendesen...

Két hónap FHT-ért is rendesen adóznom kell e?

Figyelt kérdés

Decemberben benyújtottam a kérelmem és kaptam 22800ft-ot. azonban most behívtak 2 hónap közmunkára havi bruttó 53800tf-ért.


Az érdekelne, hogy ezt az összeget egyben megkapom, a két hónap ledolgozott munkáért, vagy ebből lejön ugyan annyi adó, mint ha rendes munkahelyen dolgoznák. Tudom, hogy ez az összeg bruttó, és hogy vonnak le belőle csak azt nem, hogy ugyanannyit, mint ha határozatlanul lennék felvéve egy állandó munkahelyre.



2013. jan. 2. 11:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az FHT-t nem kell bevallani, nem adó köteles.

A közmunkabért hetente kell (elméletileg) fizetni.

A közmunkabérből ugyanúgy vonnak járulékokat és adóelőleget, mint a "rendes" munkaviszony utáni bérből.

2013. jan. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2013. jan. 2. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!