Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megtilthatj-e a cégem a havi...

Megtilthatj-e a cégem a havi BKV-bérlet elszámolását cafeteriára?

Figyelt kérdés

A cégem nem enged cafeteriára havi BKV-bérletet venni, csak évest. Mondván, hogy az túl nagy macera lenne nekik, mindnekinek egyenként adminisztrálni, hogy ki mennyi havibérletet szeretne. Pedig én már év elején tudom, hogy csak 4 téli hónapra szeretnék bérletet, egyébként bringázom.


Van-e olyan jogszabály, amire hivatkozhatok, vagy a cégnek jogában áll így bekorlátozni a cafeteria elemeket? Az előző cégem sokkal rugalmasabb volt, ott lehetett havit is.



2013. jan. 4. 11:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A cégnek abszolut jogában áll, hiszen a cafatéria adása nem kötelesség, hanem úgymond "önkéntes" fizetéskiegészítés - olyan feltételekkel adja bármelyik cég amilyennel csak akarja.
2013. jan. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Jogában áll, mert a cafeteria csak adható juttatás nem kötelező adni. Mit szólnának ahhoz, ha megvennéd 4 hónapra előre, és egy db számlát vinnél csak? Megveheted a BKV pénztárban előre is a 4 havit.
2013. jan. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, hát ez rossz hír. Sajnos nagyon rugalmatlanok ilyen téren, több HR-essel beszéltem, mindegyikük ragaszkodott ahhoz, hogy csak éveset lehet, hiába mondtam nekik, hogy én már előre tudom, hogy hány hónapra vennék bérletet az évre.. Ezt az egy számlára előre megvétel dolgot még megkérdezem tőlük, bár nem sok reményt fűzök hozzá. Sajnos ez rugalmatlanság az ára, ha egy cég dinamikusan növekszik.. (egyébként az év közben belépőknek engedélyezik a havi bérlet elszámolását)
2013. jan. 5. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!