Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van értelme ennek, vagy ezzel...

Van értelme ennek, vagy ezzel esély nincs már manapság munkát találni?

Figyelt kérdés

Mindig is szerettem a papírmunkát. Lehet, hogy furcsán hangzik, de szeretem a papírhalmokat, szeretek írni/gépelni,ügyeket intézni, vonzanak az irodák és ehhez hasonlók.

Van jövője (nem 2050-re gondolok természetesen, hanem a közeljövőre, 3-5-10 évre) egy olyan embernek, aki bármiféle irodában szeretne dolgozni? Vagy manapság inkább mindent megcsinál magának a "főnök" és nem fizet azért senkinek, hogy gépeljen, rendezze az iratokat stb.?

A matematikához egyáltalán nem értek, ezért az olyan szakmák, amikhez ez kell, kilőve. Mert mindenki az informatikát, a mérnöki szakot, a közgazdaságtant és pénzügyet hajtja, de egyiket sem tudnám elvégezni, örültem, hogy meglett a matek érettségim. Sosem értettem.

Mindig is egy irodai környezetben képzeltem el magam, de nem tudom, ennek milyen változatai és lehetőségei vannak. Nyelvérzékem is van.

Merre lehetne elindulni?


L


2013. jan. 7. 14:54
 1/9 anonim ***** válasza:
szerintem csinálj egy másik szakmát. Nem hiszem, hogy sok titkárnőt keresnének mostanság
2013. jan. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor lehet félreérthető voltam. Nincs ilyen szakmám. Hanem olyan szakmát keresek, amivel esetleg cégeknél el lehet helyezkedni, és főként irodában telne a munka. Amihez hozzátartozik ugyan a számítógépen való munkálkodás (mint szövegszerkesztés, ilyen-oldal dolgok bevitele a gépbe), de akár nyelvismeret is kell stb.
2013. jan. 7. 15:22
 3/9 A kérdező kommentje:
Bár lehet Te sem úgy gondoltad, hogy van ilyen szakmám, csak írtad, hogy inkább másba fogjak.:) Nehéz megérteni a másikat írott szövegből.=D
2013. jan. 7. 15:23
 4/9 anonim ***** válasza:
építs fel egy saját céget, és ne alkalmazz titkárt. Gazdag leszel, és unatkozni sem fogsz
2013. jan. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Azért saját céget alapítani csak úgy hipp-hopp, nem olyan egyszerű.

Kézzel foghatóbb dolgokra gondolok, hátha van valakinek, aki tapasztaltabb, ötlete a leírtakkal kapcsolatban. Dolgozni szeretnék effélét, amit mondtam, ha valaki dolgozik hasonló területen(NEM titkárnő, hanem cégnél irodában), az kérem, írjon!

Köszönöm.

2013. jan. 7. 17:46
 6/9 anonim ***** válasza:

de pusztán attól hogy te ezt szeretnéd, tetszik és el tudod magad képezni (és adott esetben tényleg ügyes lennél az irodai környezetben) még nem fog sikerülni, csak ha ebben az irányban képzed magad, aztán úgy már lesz esély arra hogy megtalálod azt amit szeretnél.


Pl állami céghez egyszerű irodai munkásnak, vagy esetleg honvédség rendőrség ahol szintén sok a papírmunka...

2013. jan. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen tudom, hogy képeznem kell magam. Erre irányul a kérdés, hogy mit és merre szerintetek, mert most állok pályaválasztás előtt!:) És eléggé tudatlan vagyok ilyen téren, hogy mit érné meg, ezért várnám a tapasztaltabbak tanácsát.

Köszönöm szépen a választ utolsó, tetszik a rendőrségi-sok papír munka írásod, szivesen csinálnám azt is, kérdés, hogy oda mi kell!:) Nagyon rá akarok állni a keresésre!:)

2013. jan. 7. 18:30
 8/9 anonim ***** válasza:

uccsó vagyok, véleményem szerint pl a rendőrséghez ha van valami végzettséged ezen a téren, plusz érettségi, illetve végig járod a rendőrsulit akkor gyak. sok évig stabilan csinálhatod a melót. Persze ez nem zárja ki azt hogy az elején mondjuk járőrözni kell vagy a terepen lenni, ennyire azért részletesen nem tudom, de ha te direkt irodára akarsz menni akkor lehet fogsz tudni. De ezen a téren inkább a honvédségben vagyok otthon mert szolgáltam pár évig. Ott ha szintén megvan a végzettséged, akkor a toborzóban már eleve tudsz személyügyesnek jelentkezni, aztán kiképzés, és lehet nyomni. Én mondjuk tudom azt is hogy végzettség nélkül is lehetsz irodán a honvédségben. Én is voltam, pedig nekem még érettségim sincs. Csak én meg utálom az irodát úgy hogy inkább hagytam :D De párom is katona, ő is irodán van, pedig nincs erre képezve. Ha van rá affinitásod akkor bekerülhetsz.

Ezek annyiból jók hogyha hibázol nem rugnak ki, csak leszidnak, viszont azért hülyére nem fogod keresni magad, dolgozni meg kell.

2013. jan. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Elvileg elég az érettségi, de OKJ szakasszisztensként jobb az esély.

Én diplomával vagyok asszisztens az egészségügyben, pont azt csinálom amit írtál - papírt rendezek, adminisztrálok, gépelek, ügyintézek. Ide is elég lenne az érettségi, nekem is csak az számították be, de a diploma előny volt - azaz most pl. leépítés gyanánt úgy gondolják, hogy én diplomásként 3 mezei adminisztrátor munkáját is elvégezhetem..

Szerintem valamilyen asszisztensi tanfolyamot csinálj meg, esetleg humán szakos diplomát szerezz. Mondjuk ma leginkább ismerkedj meg a befolyásos emberekkel, akkor végzettség nélkül is felvesznek.

2013. jan. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!