Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 6 órás munkakörbe vettek föl...

Andy.andy kérdése:

6 órás munkakörbe vettek föl 82100 Bruttóért. Megkaptam az első fizetésem, szerintem nincs rendben. Jól gondolom?

Figyelt kérdés
143,5 órám lett a hónapban amiből 6 óra szabi és 12 óra fizetett ünnep, de elvileg 120 órát dolgozhatok és akkor 23,5 óra túlórám van nem? A fizetésem bruttóba 91000Ft lett amibe bele vették a 6000 utazási hozzájárulást is. Jól gondolom, hogy nincs rendben valami? Az utazási hozzájárulás amúgy is a béren felül adják nem?nettóba pedig 60.000 kaptam és annyit dolgoztam mint egy 8 órás.Jogosan mehetek reklamálni? Ez az első bérpapírom nem látom át rendesen, de úgy érzem nincs jól minden. Bérrel nem fizetett idő sincs beírva.Köszönöm a válaszokat előre is.

2012. jún. 12. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha 60.000 Ft-ot kaptál, akkor nem jogos a reklamálásod, ugyanis egy 8 órás minimálbéres is ennyit kap, ha nincs gyereke! Te pedig megkaptad mindezt 6 órában! Örülj!
2012. jún. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

91000-re reális a 60 ezer, az már más kérdés, ha nem ennyit dolgoztál.

1-ső válaszolónak: miért örüljön, hogy kapott 60 ezret???

Én 4 órás vagyok, s 72 ezer a nettóm.

2012. jún. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
elvileg jól számoltak, nézd meg itt, le tudod ellenőrizni: [link]
2012. jún. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

előző vagyok: a 91 ezres bérrel elvileg jól számoltak, de a túlórákkal kapcsolatban kérdezd meg a felettesedet vagy a személyügyiseket, mert gyanús hogy az nem lett elszámolva.


Munkaidőkeret- táblán be lett jelölve a túlóra?

2012. jún. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogyha a túlórát kifizetik, az a bérpapíron is látszódik.
2012. jún. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem hiába számolgatod a túlórákat, mert nem órabérbe vettek föl. Az más kérdés, hogy kapsz-e, jár-e túlóra.


A Bruttóhoz megfelelő a megkapott nettód.

Nálunk is feltüntetik az egyéb járandóságot is a bérpapíron, viszont az összeg sosem változik, még ha fizetett ünnep van is hónapban.

2012. jún. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!