Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A diákmunkát beleszámítják a...

A diákmunkát beleszámítják a nyugdíjba? Az egyetem 5 éve alatt dolgoznék.

Figyelt kérdés
6 órában, heti 3-4 alkalommal.
2013. jan. 15. 21:37
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
nem sajnos, mert nem fizetnek utánad nyugdíjjárulékot.
2013. jan. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen. Szabályos munkaszerződés az alapja.
2013. jan. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen szerződéssel dolgozol. Iskolaszövetkezetnél például csak adót fizetnek utánad, tb-t, nyugdíjjárulékot nem.

De ha dolgozol, semmi nem akadályozza meg, hogy nyiss egy önkéntes nyugdíjpénztárat és oda utalj át rendszeresen egy kisebb összeget.

2013. jan. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Inkább tanulj. Vegyél fel még egy szakot, csinálj OKJ-t vagy tanulj nyelvet. Minél több lábon állsz, annál könnyebben fogsz tudni elhelyezkedni később.


Ha szakmádba vágó munkatapasztalatot szeretnél szerezni, akkor viszont ne diákmunkában gondolkozz, inkább valami gyakornoki állásban. Arra is készülj fel, hogy ezekre sok helyen nem, vagy csak nagyon keveset fizetnek.

2013. jan. 16. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen jogviszonyban végeznéd azt a "diákmunkát". Ha munkaviszonyban, rendes szerződéssel, akkor beleszámít. Ha megbízási jogviszonyban, akkor az a megbízási díj összegétől is függ. Ha iskolaszövetkezeten keresztül, az megint más tészta. Tehát van egy-két varia. Ez a mérvadó...
2013. jan. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nyugdíj? Szerintem ne arra hajtsd egyetemista korodban... de te tudod.

Mindenesetre ez a heti 3-4 nap sok, én majdnem ennyit csináltam, és nem 6 hanem 8 de akár 14 órában is. A fele bőven elég lett volna, legalábbis ami a "munkatapasztalatot" illeti. Megedzett, sok mindent láttam, de a kevesebb néha több. Heti 3-4 napot pl. lehetett volna (mondjuk minden második héten) színtiszta tanulással tölteni. Így óriási előnyre tettem volna szert a többséghez (és magamhoz) képest aki csak zh-k előtt és vizsgaidőszakban tanul. Átlagnál jobb jegyekkel ösztöndíjakat lehet kapni, ha nagyon jó vagy még alapítványoktól is. Heti 3-4 napban évek alatt több nyelvvizsgát is szerezhettem volna. Kitanulhattam volna olyan szakmát ami érdekel/sokat fizetnek érte külföldön. Stb., stb. Ha meg tapasztalat kell akkor tényleg érdemesebb akár ingyen elmenni egy jó céghez pár hétre. Akkor a kötelező (ha van) gyakorlatodat is egyébként már normális helyen töltheted ahol valódi szakmai gyakrolatra teszel szert, a gy. helyek 90%-ával ellentétben.

2013. jan. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!