Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Építőmérnök? Milyenek a...

Építőmérnök? Milyenek a lehetőségek, karrierutak, projektek az egyetem után?

Figyelt kérdés

Végzett építőmérnökök, lehetőségei, munkái, és esetleg külföldi lehetőségei érdekelnének.

Egyetem után közvetlen, jelenleg, vagy későbbiekben hol és milyen területen tudnak elhelyezkedni, munkát vállalni, esetleg egyéni vállalkozásban?



2013. jan. 7. 14:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnos a helyzet elég rossz az építőiparban, és nem is várható a közeéjövőben javulás.

Az én építőmérnökként végzett ismerőseim nagy része nem a szakmában dolgozik, mert egyszerűen nagyon kevés a munka, ami van, az meg néhány cég kezében van.

Én messziről elkerülném az építőipart, ha pályát kéne választanom mostanság.

2013. jan. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem van egy elkezdett építőmérnök diplomám, sokat gondolkoztam azon, be kellene-e fejezni. A volt évfolyamtársaim nagy része nem a szakmában dolgozik, aki igen abból is többen hülyeségeket, pl. ügynökök, amihez ugye elvileg elég egy érettségi, de ha téglát veszel csak jobban hiszel egy építőmérnöknek, mint egy dilettánsnak.
2013. jan. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez nagyban függ attól, hogy milyen szakirányon végez az ember. Itt is vannak keresettebb és kevésbé keresett szakmák. Pl. jelenleg egy infrastruktúra mérnök jobban keresett, mint egy szerkezetépítő. Én építőmérnöknek tanulok vizes szakirányon. A végzett ismerőseim 90%-a már azelőtt talál munkát, hogy lediplomázott volna. A többiek is találnák később, ha nem is konkrét szakiránynak megfelelőt, de nem is tudok hirtelen olyat mondani, aki ne tudott volna elhelyezkedni a szakmájában. Talán egy embert.
2013. jan. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt még hozzátenném, hogy nem igaz ez a szerkezetépítőkre sajnos, sem hídépítőkre, stb. Ezekből van olyan ismerősöm, aki 3 éve diplomázott, mesterképzést is végzett, mégsem talál munkát.
2013. jan. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Most volt BME-n állásbörze, építősöknek főleg vasúti és mélyépítős munkák voltak.
2013. márc. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bármilyen szakirányt is választassz, a fizetésed eléggé le lesz maradva a többi mérnök fizetéséhez képest. Felhozták itt pl a vizes szakirányt. Az a baj míg tanul az ember nem keres utána a jővőbeni lehetöségeinek. Az egyetemen azt mondják milyen szuper a vizes szakirány. El lehet vele helyezkedni valóban, de azt is elmondják ilyenkor , hogy a vízes cégek nagyrésze közalkalmazott bért fizet? Mennyi a pályakezdő diplomás fizetése a közszférában? 110 netto?:DD. Azért az infrás szakirànyhoz is hozzászolnák, haverom volt a mávnál gyakornok, és közölték vele, hogy itt a helyek általában kihalás utján cserélődnek ha nincs nagyon magasan ismerőse. Amennyire elszálltak a gép infós stb vobalon a fizetések, nem is normális az aki az építőiparban akar dolgozni. Fele annyiért húzhatod az igát a rengeteg ki nem fizetett túl óra mellett. Más meg röhögve többet keres napi 8 órában
2017. febr. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!