Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Motivációs levélben, ha nem...

Motivációs levélben, ha nem szakmámbeli állásra jelentkezem, akkor ezt ne is részletezzem?

Figyelt kérdés
Például, ha egy egyszerű irodai vagy takarítói munkára jelentkezek, de egyebet nem tudok a cégről, akkor elég ha megjegyzem mit végeztem, aztán azt részletezzem miért akarok épp dolgozni és nem a szakmámban?
2013. jan. 16. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Irodai munkánál, nézd meg a cég honlapját, így már tudni fogod azokat az infókat, amiket ők fontosnak tartottak megosztani másokkal. Ha nincs a cégnek honlapja, akkor passzolom..
2013. jan. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De ha nem adnak meg semmi infót magukról? Állásportálokon szoktam keresgélni, ahol alig írnak pár mondatot a munkával kapcsolatban. Meg most ha be akarok adni 50 helyre önéletrajzot írjak mindegyikhez külön-külön motivációs levelet?

Teljesen lehangoló ez a munkakeresés amúgy :S

2013. jan. 16. 18:29
 3/7 anonim ***** válasza:

Kérdező teljesen megértelek!


Én minden jelentkezésnél külön motivációs levelet írok. De vannak állandó részek amiket nem módosítok, azok mindegyikben benne vannak, de így is azért sokat kell tökölni vele. De mivel 90%-ban el sem olvassák így szerintem a HR-es k.rva anyját is szidhatod benne, mert észre sem fogják venni. :D


A gagyibb állásokhoz pedig felesleges motivációs levél, oda csak egy sablon önéletrajzot küldj, hát nehogy már...

2013. jan. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A legjobb, amikor a saját nevüket sem vállalják fel, csak pl. irodai munka, adminisztráció, ügyfél, legyen diplomád, tudj angolul stb. alapszöveg - és írj motivációs levelet.

Miről? Papírt akarok tologatni? Minden vágyam, hogy asszisztens legyek egy budapesti cégnél?

A HR-es tanácsadó oldalakon épp ezeket a szövegeket utálják.

2013. jan. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó Jaja! :D


meg az Ismert és elismert nemzetközi vállalat.

habiszti, akkor miért nem vállalja fel a nevét?


De én a legjobban azon szoktam röhögni, amikor egy takarítónői állásnál beírja, hogy versenyképes jövedelem. :D:D


Most a két kedvenc kifejezésem:


Proaktív személyiség illetve ügyfelek akvirálása. :D

Nem tudom miért játszák az eszüket, vicc az egész.

2013. jan. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jó olvasni, hogy másoknak is hasonlók a tapasztalatai. :) Én fél éve vagyok álláskereső, már több mint 200 motivációs levelet írtam, és nekem is az a gondom gyakran, hogy mit írjak bele, amikor adminisztrációs állásokra jelentkezem... így sablonos dolgokat írok, de mindig a saját szájízem szerint megfogalmazva.


Arról ne írj külön, hogy miért nem akarsz a szakmádban dolgozni. Meg tagadó mondatokat semmiképp ne írj bele, a lényeg, hogy pozitív hozzáállású, lelkes ember látszatát keltsd.

2013. jan. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Jó érzés tudni, hogy nem vagyok egyedül ezzel.
2013. jan. 21. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!