Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Önéletrajzba pályakezdőként...

Önéletrajzba pályakezdőként be szeretném írni a diákmunkáim. Hogyan? Több helyen is voltam de csak pár hetet, hónapot, de így feltüntetve nagyon sok. Jó pontnak számít?

Figyelt kérdés
Mit javasoltok? Beleírjam vagy ne? 5 helyen dolgoztam már. Mindegyiknél írjam oda hogy mikor? A közvetítőt, a cég nevét és azt is megemlítettem hogy milyen típusú munka volt. Érdemes ezt diplomásként ha csak betanított, könnyű fizikai munkáim voltak?
2013. jan. 17. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindenképpen!

Általános tapasztalatom az utóbbi évekből, hogy azok a csoporttársaim, akik végigdolgozták az egyetemet, akár csak úgy, hogy mellé ketteseik is voltak többnyire, könnyebben találtak munkát, mint azok, akik szín ötössel nem dolgoztak. Persze ez most nagyon két véglet volt, de alapvetően azt vettem észre, a munkáltatók jobban szeretik azokat, akik már akármilyen munkatapasztalattal mennek hozzájuk, egyszerűen csak mert van tapasztalatuk egy munkahely működésében és mondjuk tudják, hogy mit tehetnek meg alkalmazottként és nem csak a rossz értelemben, hanem a feljebbjutásért is.


Én is könnyen kaptam munkát, pedig nem kifejezetten egy hiányszakmából diplomáztam. Nem tudom, van-e közvetlen köze ennek ahhoz, hogy 4,5 évet dolgoztam az 5-ből, 3 helyen. A munkáimnak semmi köze nem volt a diplomámhoz.

2013. jan. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hogy tüntetted fel az önéletrajzodba? Most beírtam hogy ettől eddig és felsoroltam kivel hol mit egymás után. De van ahol csak pár hétig, van ahol hónapokon keresztül csak pár napig jártam. Elég lesz ha így, idő nélkül említem meg vagy azt is jó ha odaírom szerinted? De ha odaírom akkor meg a fél önéletrajzom ebből áll :S
2013. jan. 17. 13:41
 3/5 anonim ***** válasza:

A hosszabbakat (minimum 3-4 hónap) írd le kicsit részletesebben, hogy hol és mennyi időt. A rövidebbeket csak említsd meg kb így:


mamutkékítő, XY vállalat

2006.01.01-2006.02.02.


A hosszabbakhoz mehet egy kis rizsa is, hogy mennyi is milyen tapasztalatot szereztél ott (kooperáció munkatársakkal, ügyfelekkel való bánásmód, stb). Ha akarnak, majd személyesen úgy is jobban rákérdeznek.


És gondold végig:

Az baj, hogy a fél önéletrajzod kezdőként abból áll, hogy hol szereztél tapasztalatokat korábban?

Szerinted baj az, hogyha pályakezdőként az önéletrajzod több mint fele abból áll, hogy milyen munkahelyeken dolgoztál korábban? Ha én munkáltató lennék, ez inkább pozitív kicsengésű lenne.

2013. jan. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én hasonló helyzetben vagyok mint te. Összefoglalva annyit írtam bele hogy diákmunkák, és hogy főleg ilyen egyszerűbbek. Azért se részletezem mert nem 5 hanem 20 helyen voltam legalább, volt ahol csak 1 napot és akkor se kellett semmit csinálni, csak felmarkolni a lóvét. Én inkább azt hangsúlyozom hogy folyamatosan dolgoztam az 5 év alatt, és hogy mindenütt megfordultam a városban ahol lehet. Ha kíváncsiak a részletekre, akkor rákérdeznek, de miután kiderül hogy betanított, nem faggatóznak. Szóval nem írok róla többet, de ennyit mindenképp beleírok, tényleg jó fényt vet az emberre, simán lehet hogy többet dolgoztál életedben mint egy hr-es :) Azért próbaképp megcsinálom azt amit az előző válaszoló, havi bontásban leírom majd mit hol dolgoztam és úgy küldöm be. Biztosan ezt se vennék rossz néven, igazából eddig lusta voltam ezt összeszedni, meg tényleg egy kompakt, vázlatos, ütős életrajzzal támadok.
2013. jan. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hát én szerintem beírom ezt a 3-4 helyet így is és úgy is és hátha. Nem akarom őket megtéveszteni hogy pl. volt ahol csak 3 hetet, volt ahol meg 4-et, volt ahol fél évet jártam de volt hogy csak havi 2-szer hívtak :( Attól félek hogy olyan kezébe kerül aki csóró semmihez sem értő mittoménminek gondol majd ezek alapján. Ahol gyakorlaton voltam ott a főnökből kinézném. De mindenképpen beleírom hiszen a nyaraim jelentős részét ezek tették ki + a suli melletti időm egy részét. Hátha előny lesz. Jöhetnek még ötletek mással kapcsolatban is :)
2013. jan. 17. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!