Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik az átlagosan legjobban...

Melyik az átlagosan legjobban fizető szakma?

Figyelt kérdés

Most közgázon vagyok, de nem nagyon értem az összefüggéseket, meg eléggé meg kell küzdenem a 3-as 4-esekért....(Szülők nyomására választottam ezt a szakot.) Szinte biztos vagyok benne, hogy nem lennék jó szakember, ha ezt végig csinálnám. Ezért szeretnék valami számomra érhetőbb dologgal foglalkozni.

Melyik állás fizet jól? Mert azért nem szertnék olyan csóró maradni egész életemben, mint amilyen most vagyok.

Nagyon köszönöm a segítséget!



#legjobban fizető állás
2013. jan. 19. 18:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha diploma, akkor inkább mérnöki, vagy orvosi, esetleg informatika. Ha arra akarod alapozni az életed. Közgáz csak akkor, ha tudsz specializálódni és a tanultakat gyakorlatban is jól tudod alkalmazni. Önmagában nem sokat ér elszámítva, hogy legalább az alapvető dolgokkal, és összefüggésekkel tisztában leszel.


De sokkal kevesebb befektetéssel(idő, pénz, energia, tanulás) többre mész, ha szakmunkákban (is) gondolkodsz.

(vendéglátásból bármi jó lehet, építőipari- és fémipari szakmák (kőműves, ács, asztalos, cnc-s, hegesztő, marós, stb.)Elektronikai( villanyszerelő, víz-gáz fűtés)


Én szintén családi nyomásra,fordítva végeztem el,elsőnek szakmunka, utána érettségi, felsőfokú szakképzés, és úgy felsőoktatás. Ma már belátom, hogy a szakmunkám a biztos megélhetésem (bármikor el tudok benne helyezkedni), míg az összes többi csak hobby szintű amolyan "önmegvalósítósdi".

2013. jan. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!