Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy SZIE-n végzett diplomás...

Egy SZIE-n végzett diplomás kevesebbet keres mint egy olyan szakember aki a BME-n?

Figyelt kérdés
Ugyanarról a szakról van szó. Vagy inkább ha van egy munkahely, akkor oda akit felvesznek annak adnak egy bizonyos összeget amit "megérdemel" ha nem megfelelő helyen végzett akkor fel se veszik?

2013. jan. 20. 21:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem a fizetés a különbség, hanem az hogy felveszik-e. Ha egy SZTE-s és egy BME-s is ugyanoda jelentkezik akkor a BME-s némi előnnyel indul, de ha csak az SZTE-s jelentkezik akkor nem tesznek különbséget hogy hol végzett.
2013. jan. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nem SZTE-t írtam, hanem a Szent István Egyetemre gondoltam :), de köszi a választ
2013. jan. 20. 22:05
 3/11 anonim ***** válasza:
Szeretnék ezt hinni a BME-sek :D tanulni itt is és ott is lehet. Tőled függ, milyen lesz az átlagod stb. Még fizetésben nem hallottam különbséget. Akkora előnyt szerintem nem fog jelenteni, max ha már az egyetem is segít munkát keresni. Úgy tudom a BME-n van ilyen program.
2013. jan. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De miért mondja mindenki, hogy a BME-sek beképzeltek? Indokolni senki nem tudja. véleményeket mondhatnátok, mert most SZIE és BME között vacilálok, nem tudok dönteni, mechatronika érdekelne, de BME-n eszeveszett a ponthatár, még gépészen is gondolkodom. köszi:)
2013. jan. 20. 22:10
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát, mert az ő egyetemük gazdagabb. Én DE-s vagyok és a mién tiszta szegény (már bocsánat). A tanulmányi ösztöndíjakon látszik leginkább. Én amúgy nem tudom miért beképzeltek. Valószínűleg jobban felszerelt a suli vagy nem tudom. Én még nem hallottam olyat hogy valakit csak azért vettek volna fel egy munkára a nagy egyetemeken végzettek közül mert ő azon az egyetemen végzett. Ez csak reklám. Ha jó "szakember", talpraesett, motivált, érdeklődő vagy és jó vagy SZIE-sként mint a BME-s akkor te kapod a munkát. Nincs ismerősöd az egyiken, másikon? mesélhetnének.
2013. jan. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez hogyan jutott eszedbe? Vagy ki mondta ezt neked? Amúgy nem rég a felvin találtam a pályakezdők fizetéséről felmérést és szinte ugyanannyi lett a bme és szie gépész karok esetében, pár száz forint eltérés volt a szie javára.
2013. jan. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ezt valami hasonló fórumon olvastam, de elég nagy hülyeségnek tartottam, ezért kérdeztem meg. Ami a felvin van az a szerencse műve, mert elég kevesen válaszoltak. Kb 10-15 ember karonként.
2013. jan. 20. 23:25
 8/11 anonim válasza:
Tapasztalat: Több munkahelyen dolgoztam már és sok helyen kifejezetten nem akarnak BME-n végzettet felvenni és nem is vesznek fel. Az okokat azt hiszem jobb ha nem mondom.
2013. jan. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

az hogy mennyit keresel sok mindentől függ:

-tudás (ebbe beleszámítanak a jegyek, az iskolád és egyéb szakmai tevékenységek is nagyon fontosak)

-nyelvtudás (ez is nagyon fontos)

-szerencse (ha éppen neked tökéletesen megfelelő állás pl.)

-állásinterjú (nem mind1, hogy ki, mennyire tudja eladni magát, milyen a megjelenése, igényei stb.)


utolsótól megkérdezhetném az okokat? tiszta kíváncsiságból, érdekelnek ezek :)

2013. jan. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
engem is érdekelnének :D Még nem is hallottam ilyet hogy valamelyik nagy egyetemen végzettek közül valakiket hátrányban részesítenének. Vagy hogy egyáltalán ennyire figyelnék. Mondjuk olyat el tudok képzelni hogy a munkáltatónak valamelyik egyetem tanszékvezetőjével van problémája és mivel a diáknak ő volt a szakfelelőse így nem veszi fel. De hát ez kivédhetetlen.
2013. jan. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!