Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez tényleg reális fizetés...

Ez tényleg reális fizetés diplomás vegyészként?

Figyelt kérdés

- Vegyész diplomával (ELTE), rendes 5 éves képzés, nem ez a ma divatos 3 éves,

- 2 év munkatapasztalattal,

- angol és német középfokú nyelvvizsgával,

- budapesti ipari termelő cégnél,

- hétvégén is be kéne menni és túlóra is van, de nem fizetik pluszban.


Ezekkel a paraméterekkel ajánlottak bruttó 180.000 Ft-ot.

Ez reális?

Nem vagyok telhetetlen, de jelenleg közszolgálati dolgozó vagyok. A nem túl magas fizetésekről híres bértábla szerint is ennél valamivel többet kapok.


2012. okt. 7. 12:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
26%
Reális a szalag mellett 70 000 ft három műszakra? Reális a Tanárok 80 000 ft ja? Reális az Orvosok 120 000 ft ja? NEM!!! De itt élsz Magyarország én így szeretlek.
2012. okt. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Nem értem ez hogy jön ide? Nem ezt kérdeztem.

Nem vagyok se betanított munkás egy szalagnál, se tanár, meg azok sem amit még felsoroltál. Legközelebb légy szíves próbálj a kérdésre válaszolni! Köszi.

2012. okt. 7. 12:34
 3/22 anonim válasza:
100%

Csak annyival egészíteném ki az első "válaszolót", hogy a tanárok, orvosok, stb is közalkalmazottak. Tehát ők sem kapnak sokkal kevesebbet mint a kérdező.


De hogy a konkrét kérdésre is válaszoljak, nekem gyógyszerész ismerőseim vannak, akik gyógyszergyárban dolgoznak. Rokon szakma, gondolom hasonló feladatkörrel. Ők hasonló paraméterekkel 280-300 körül keresnek. Szóval a 180 igen csak alacsonynak tűnik.

2012. okt. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
53%
Figyi,nem ide tartozik teljesen de én állatorvos vagyok.Alkalmazott egy magánrendelőben(mert nekem nem volt sajáthoz hátszelem).)90 ezer(!!!) a nettó fizetésem,minden szombat de is dolgozom,van túlóra is,és csak 4 órára volt hajlandó bejelenteni a főnököm.Erről ennyit,ez Magyarország,és mások ha panaszkodni mersz lehurroganak,hogy örülj,hogy van melód!Amúgy igazad van kevés!A te fizetésed,az enyém és még sokmindenki másé is!Ehhez képest a barátnőm aki közgazdász,bejelentve melózik rendesen 8 órára,extrém esetben van csak túlóra(és azt is kifizetik),hétvége sosincs,kiadják a szabikat vita nélkül(velem közölték nincs szabi,max betgszabi-,vagy ha "ég a ház ")250nettót visz haza+cafeteria!!!
2012. okt. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
55%

Jól írja a #3-as, bruttó 300ezer körül lenne a reális fizetés és a túlóráknak még ezen felül kellene beszámítania...

Ha közszolgaként is többet kapsz és jól megvagy a jelenlegei munkahelyeden, akkor én nem vállalnám el a helyedben.

2012. okt. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
70%

Nekem is van vegyész ismerősöm, most csinálja a doktoriját, itthon neki bruttó 400.000 Ft-ot kínáltak neki, de ő ezt kevesellte, azt mondta ő ennyiért nem hajlandó dolgozni.....Kiment Dániába és most ott dolgozik vegyészként....

Nos, nem tudom, hogy amit elmondott mennyire igaz...

Összességében itthon is vannak nagy fizetések, de nem mindenkinek adatik meg sajnos.

Én most kezdtem el dolgozni pályakezdő közgazdászként Szegeden (!), nettó 125.000 Ft-ot kapok plusz cafetéria. Őszintén én ezzel elégedett vagyok, mert amire szükségem van azt tudom fedezni, sőt még tartalékot is tudok képezni. Minden attól függ milyenek az igényeink és lehetőségeink, ha ezek összhangban vannak, akkor egy boldog, teljes élet vár ránk.

2012. okt. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Én is majdnem forintra ennyit kapok a mostani helyemen.

Úgy látszik többen is félreértettek. Nem panaszkodni akartam, csak engem meglepett hogy az alacsony bérek miatt sokat szidott állami szférában (ld. tanárok, orvosok) magasabbak a bérek, mint az úgymond versenyszférában.

A köztudatban általában pont a fordítottja van.


Természetesen nem vállaltam el ezt az állást mert rosszabb helyzetbe nem akarok kerülni a mostaninál. Közszolgaként hála istennek nagyon jók a munkakörülményeim, a kollégákat is nagyon szeretem, csak szakmai szempontból nagyon nincs hosszú távú perspektíva ezen a helyen.


És igen, örülök neki, hogy van munkám, ugyanis egyetem után három évig voltam munkanélküli. (Sok állásinterjún ezt a szememre is hányták, mintha az én hibám lenne, hogy ebben az országban nem mindenkinek adatik meg dolgozni, aki szeretne.) És ha nem költözök el a lakóhelyemtől 200km-re, akkor valószínűleg mind a mai napig az lennék.

2012. okt. 7. 15:17
 8/22 anonim ***** válasza:
28%

Szia!

4-es vagyok.Igen sokszor így van,Anyukám tanár neki jobb a fizuja,és jobbak a munkakörülményei,mint nekem a "versenyszférában".

De nekem is sokáig nem volt melóm,és bel kellett érenem ezzel.Én szivesen lennék "közalkalmazott" de állatorvosként erre nem sok lehetőség van:-(

2012. okt. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
76%

Hol kap egy tanár 180.000Ft-ot? Sehol az biztos.


" nem ez a ma divatos 3 éves"


Ez nem divat kérdése ilyen lett a képzési rendszer, neked is ilyen lenne ha most járnál suliba.

2012. okt. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

"Hol kap egy tanár 180.000Ft-ot? Sehol az biztos."


Amennyiben neked is van két középfokú nyelvvizsgád (ami a tanári munkakörödhöz előírásszerűen feltétlenül szükséges), akkor javaslom fordulj a munkaügyi bírósághoz, ha a munkáltatód nem fizeti ki a törvényileg járó bértábla szerinte bért. Teljesen jogszerűen beperelheted.


"Ez nem divat kérdése ilyen lett a képzési rendszer, neked is ilyen lenne ha most járnál suliba."


Lehet, de én a három év után továbbmennék és nem tenném zsebre a kezemet "fél milliós" fizetéseket várva azzal az indokkal, hogy már van "diplomám". (Tisztelet a nagy számú kivételnek persze.)

Hidd el van szerencsém a munkahelyemen BSc-s hallgatókhoz!

2012. okt. 8. 10:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!