Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes munkahely kapcsán...

Érdemes munkahely kapcsán Angliába költözni?

Figyelt kérdés
Megéri, hogy elköltözzek Magyarországról egy munka miatt? Ott jobban lehet megélni?

2013. jan. 23. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Magasabb a fizetés, viszont a mindennapok is drágábbak. Ottani minimálbéren ott sem könnyű a megélhetés.
2013. jan. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Attól függ. A megélhetés mindenképpen jobb, még minimálbérből is ki lehet jönni. Nem nagy lábon, de el lehet éldegélni. Ha azonban jól megy az angol és emellett van valami amihez értesz, akkor még jobban lehet keresni, így jobban élni. Én mikor kijöttem 3,5 hónapig mosogattam, majd ezután tudtam elhelyezkedni a saját szakmámban. A kulcskérdés, hogy mennyire megy az angol? Mert angol nyelvtudás nélkül még a legalapabb munkákat sem lehet megkapni. Nekem annó a mosogatásos melóhoz is elvárták azt, hogy tudja kommunikálni, és értsem meg amit mondanak.
2013. jan. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
ha nem mosogatni kell akkor megéri kimenni. viszonyt konyhára sose menj. Eleinte tényleg mosogatni kell csak aztán idővel mindent az ember nyakába varrnak.
2013. jan. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Függ attól, hogy egyedül akarsz jönni vagy családostul, melyik részére az országnak, mennyire beszélsz angolul, stb.

Amennyiben egyedül, úgy el lehet boldogulni, minimálbérrel és 40 órás munkahéttel számolva is majdnem 250 font körül lehet keresni egy héten - persze ebből még lejönnek az adó, a biztosítás.

Családdal kijönni nem tudom milyen lehet, én fél éve jöttem és egyedül, így nem igazán vagyok tisztában azzal, hogy milyen támogatásokra jogosultak a gyerekesek (de persze azok sem az első perctől járnak ám!).


Összességében annyit tudok mondani, hogy az átlagos életszínvonal sokkal jobb, mint otthon. Bár drágább a megélhetés, különösen a lakhatás, a fizetésekhez képest még mindig kisebb megterhelést jelent, mint az otthon. Kényelmesen ki lehet gazdálkodni mindent, amire az embernek szüksége van a hétköznapokban és kis odafigyeléssel másra is jut és még spórolni is lehet.


A magam részéről én viszont mindezek ellenére nem vagyok itt boldog (tény, hogy én a kiköltözéskor is csak egy évre terveztem, most már egyenesen számolom vissza a napokat a hazaköltözésemig), nekem jelenleg még többet ér az, amim otthon volt, a munkám, az egyetemem, a családom, a baráti köröm.


Tapasztalatnak mindenképp jó volt, hogy kijöttem ide, lesz viszonyítási alapom a későbbi életemre nézve, ettől függetlenül én most úgy gondolom, hogy előbb megpróbálkozom az élettel otthon és ha nagyon kilátástalanná válik a helyzet, már legalább tudom, mire számíthatok Angliában.


21/L

2013. ápr. 22. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!