Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Végzett, diplomás meteorológus...

Végzett, diplomás meteorológusként hol lehet elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Az Országos Meteorológiai Szolgálatnál teljesen lehetetlen állást szerezni, nagy a túljelentkezés, máshol meg szerintem nincs ilyen lehetőség. Külföldön van valahol igény meteorológusokra? Ki mit gondol?

Csak kíváncsi vagyok, mert gondolkoztam a szak elvégzésén.


2013. jan. 24. 19:33
 1/4 anonim válasza:
32%
mekdonácc??? Kb annyit ér ez a szak mint a bölcsész. Válassz inkább olyat aminek haszna is van.
2013. jan. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
TTK-s kutatói szak = bölcsész szak.
2013. jan. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is gondolkoztam rajta, de megújulóra váltottam, miután beszélgettem a most már témavezetőmmel, aki szintén OMSZ-es.


Tetszett az Elte ajánlója, de kiderült nem tudják garantálni itthon az elhelyezkedést. Egyébként itthon még a repterek jöhetnének szóba, vagy a honvédség. Korábban én is felszíni észlelő voltam az OMSZ-nél a fősulis éveim alatt, de már azt is leépítették sok helyen. Állomásokat zártak be, vagy tettek át Milos automatákra és automatizált észlelésekre..Szóval itthon nehéz.


Próbálkozni lehet, sok helyen vannak nemzetközi együttműködés keretében programok és néha még állások is. Engem ez vonzott volna, ha maradok a "metosz"-nál:


[link]

2013. jan. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyre gyakoribb, hogy meteorológusok informatikusként helyezkednek el. Egyébként Magyarországon a leépítések miatt mostanában szinte lehetetlen munkát kapni, de ha rákeresel guglin, akkor láthatod, hogy Németországban, Angliában több álláshirdetés is van a témában.
2013. febr. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!