Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi ideje tartó munkaviszon...

Mennyi ideje tartó munkaviszony után érdemes fizetésemelést kérni?

Figyelt kérdés

Tehát adott pozícióban mennyi eltöltött idő után "illik" ilyennel előhozakodni?

Annak fényében, hogy a cég elég magas tandíjú tanulmányi szerződést is kötött velem, illetve ígéret van a pozíción belüli szintemelésre.


Mivel ezek is egyfajta juttatásnak számítanak, tanácstalan vagyok, hogy ilyen helyzetben mi a "szokás".


2013. jan. 26. 09:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Néhány hónap kemény munka után már érdemes. Amikor az emelés kérés mögött áll valamilyen eredmény is és elmondhatod, hogy még több manival még eredményesebben dolgoznál, meg tudod már sorolni legalább percekig, hogy miért érdemelnél a munkád alapján több fizetést. (Olyan nem ér, hogy nem tudsz megélni belőle, azt természetes, hogy lesz@rják, a teljesítményedre kíváncsiak).

Szerintem 3-5 hónap után már lehet arcod hozzá. :D

2013. jan. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Asszisztens vagyok, tehát itt nehezebb teljesítmény mérni. Létezik nálunk bónusz, ami adható, de a felettes dönti el, hogy ad-e és mennyit (maximum egy havi fizetés fél évente). Ezt három hónap munkaviszony után (éppen lejárt a próbaidőm) megkaptam, teljes összegben, azzal a kommentárral, hogy egyrészt a főnököm elégedett a munkámmal, másrészt motivációnak szánja.


Valamint már a felvételnél jelezte, hogy szereti, ha fejlődnek mellette az emberek, így idővel számíthatok szakmai pozícióra. Ennek egyik lépcsőfoka a tanulmányi szerződés (másoddiploma), valamint jelezte, hogy szeretné, ha idővel szakmai asszisztens lennék. Ilyen pozíció tulajdonképpen nem létezik hivatalosan, tehát ez is egy gesztus részéről, mert a beosztásomban elég nehéz hova előléptetni.

Egyre gyakrabban hív be szakmai megbeszélésekre, hogy lássak ilyet, "szagoljak bele", "okosodjak".


Szakmai pozíciót érthető módon a diploma megszerzéséig nem fogok kapni, az még néhány év.


Ezek fényében kicsit úgy érzem, túlzott mohóságnak is tűnhetne, ha fizetésemelést kérnék.

A munkaviszonyom 6 hónapja tart egyébként, ha valaha kérek is, legkorábban egy év után gondoltam.

2013. jan. 26. 11:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Oké, akkor ebből vonjunk átlagot és legyen még 3-4 hónap, olyan április-május környéke.

Ha ennyire a szárnyai alá vett, akkor lássa már még, hogy elég tökös is vagy emelést kérni és nem csak arra vársz mindig, hogy ő adjon.

2013. jan. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha befejezetd a tanulmányaidat akor érdemes .
2013. jan. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A tanulmányi szerződést többé-kevésbé én "pofátlankodtam ki" még bőven próbaidő alatt. Bementem, hogy mivel a költségvetést le kell adni jövőre, szeretnék belekerülni, ne kelljen további egy évet várnom (ugye a képzés szeptemberben kezdődik minden évben, de egy évvel korábban osztják fel az erre elkülönített forrásokat).
2013. jan. 26. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!