Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Manapság egy 160 ezres fizetés...

Manapság egy 160 ezres fizetés mennyire számít jólkeresőnek?

Figyelt kérdés
Ez már a tiszta pénzt jelenti, és kezdőfizetés.
2013. jan. 26. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A 160 ezer forintos nettó kezdőfizetés baromi jónak számít, de szerintem ezt te is tudod.
2013. jan. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hol. Ha feltesszük, hogy a válaszolók többsége itt is alacsony jövedelmű, akkor mindenki azt fogja mondani, hogy sok.

Megint csak, ha közalkalmazott vagy, akkor sok.


De ha hiányszakmában vagy, akkor nem feltétlenül jó. Például mérnököt láttam már 320 ezres nettó kezdőfizetéssel, de jogászt is 180-nal, stb.


Én 150-nel kezdtem üzleti, pénzügyi területen és ahhoz képest jónak tartom a tiédet is. :D


Hol dolgozol?

2013. jan. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igaz, mindennek a mértéke az ember (és a szakma), de ettől függetlenül zsíros kis fizetés, én nem kezdőként is elfogadnám. Pontosan a felét keresem, szakképzetten.

de tényleg, mit dolgozol? És miért nem tudod eldönteni,hogy jó-e? Ezt nem értem.

2013. jan. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az átlagos fizetésekhez viszonyítva jónak mondható, de megfelelő szakképzettséggel ennek dupláját is meg lehet keresni. Politikai pályán meg a 10-szeresét is.
2013. jan. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon nagyon jó a 160 nettó kezdőnek. A munkavállalók 80%-a normál fizunak is elfogadná örömmel. Ha a 2012-es átlagbért nézzük (amiben benne vannak az évi sok tíz (vagy száz-)milliót keresőink, politikusaink, stb. is, akkor az átlagbér ~220e bruttó volt, ez ~140-145e nettónak felel meg. A 160 még ehhez képest is igencsak jó (a munkavállalók több, mint fele a kezdő fizud felét viszi haza...)
2013. jan. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hol, hol, hol?

Borsodban császár vagy belőle, míg Pesten átlagos fizetés.

Magyarországi viszonylatban, amúgy jó kezdőfizetésnek számít.

Ausztriában pedig a szoc. segély több ennél.

2013. jan. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én diákként keresek 110-et, és baromira keveslem... (nem otthon lakok a szüleimmel), semmire nem elég! (Pesten!)


Utolsó: Igen, igazad van, DE ott az étel is jóval drágább, kb 1 hónapja voltam Bécsben, bementünk a SPAR-ba ... 2 euró a legolcsóbb PÁRIZSI!...

2013. jan. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!