Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi kb. egy szakács átlagos...

Mennyi kb. egy szakács átlagos fizetése?

Figyelt kérdés
Megéri szakácsnak menni,ez itt a kérdés. :)

2013. jan. 25. 17:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön vagy hajón megéri, de otthon nem. Valahol olvastam, hogy átlag szakácsbér 150.000 nettó, de pályakezdőként minimálbér, mindezt 12-14 órában. Szakácsként mondom, csak akkor vágj bele, ha tényleg ezt szeretnéd. Egyébként nem fogod szeretni. Én sem a pénz miatt választottam, hanem mert szeretek főzni és emberekkel, emberek mellett dolgozni. De mindezt külföldön teszem, mert otthon nem kerestem 150.000 nél többet, pedig nem vagyok amatőr már. A legjobb egy saját étterem lenne, de sajnos ahhoz, kellene legalább 20 millió, de otthon az sem éri meg, mert nincs fogyasztás, szinte.
2013. jan. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%

Igen. :-) Szinte bárhol el tudsz helyezkedni és elég gyorsan. Emellett elég jó kiadás csökkentő, ha a kaját nem saját pénzből finanszírozod,ne adj isten még a szállásod sem...

Nem egy leányálom szakma és kevesen vagyunk.


Ha okj-n gondolod, akkor nehezebb lesz, mert optimálisan ezt évekig kell tanulni, de a gyakorlat fog igazán sokat jelenteni.


Külföldön nem egy jóléti államba a szakmai alapú bevándorlás és letelepedés "slágerszakmája" ( 3-4 év gyakorlattal, fiatalon jó lehetőség)


Fizetés:

nettó 70 ezertől 1 millió/hó-ig.(ország, pozíció és tapasztalat függő)

2013. jan. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
30%
nem lehet vele elhelyezkedni. Egyik ismei szakácsnak végzett és most biztonsági őrnek tanul
2013. jan. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszadóknak!:)
2013. jan. 25. 21:17
 5/14 anonim ***** válasza:

Tény, hogy rengeteg a pályaelhagyó,de csak egy közvetítőcég ajánlatai:


[link]

2013. jan. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nagybátyám egy nagy luxus hajón szakács. Azt hiszem a salátás, meg ilyen főszakács azon a téren. De nem tudom pontosan. 300-350 ezer között keres.
2013. jan. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Párom 3 éve szakács itthon,most lesz főszakács eddig 750 Ft-os órabérben dolgozott,persze nem ez a bejelentett órabére.Tény nagyon sokat dolgozik,van olyan hónap hogy 300 Órát!! ledolgozik!
2013. jan. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Egy volt kollégám egy magyar tulajdonú osztrák cégnél dolgozik szakácsként. Pár hónapja kezdett és átlag 320-340 ezer forintot megkap. Vannak már régebbi szakácsok, vezető chefek is a cégnél ők ennek a többszörösét keresik. Bár az is igaz hogy az éttermek színvonala nagyon ott van.
2013. jan. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem egyáltalán nem éri meg szakácsnak menni.


Túl azon, hogy ez egy kőkeményen álló munka (ahogy előttem írták van h napi 12-14 órát kell nagyrészt egy helyben töltened), nagyon stresszes. Amikor éppen nincs vendég az étteremben, akkor nincs mit csinálni, de ha bezuhan egyszerre 20 ember, elindul a kapkodás, az egymással ordibálás, és hidd el, nem könnyű egyszerre mondjuk 3-4 kaját csinálni (vagy még többet). Egy étterem konyháján nagyon meleg van, mindez megdobva a magas páratartalommal, olyan mintha ruhástul szaunáznál.


Ez tipikusan olyan szakma, hogy hiába jársz tanfolyamra és olvasol ki egy csomó tankönyvet, itt szinte csak és kizárólag a gyakorlat számít... és mint tudjuk, a magyar oktatási rendszer nem gyakorlat alapú. Nem is nagyon látok olyan hirdetést, hogy pályakezdő szakácsot keresnek (nem véletlenül).


De még ha el is tekintünk mindettől, még akkor is ott van az a tény, hogy nettó 150e-ért nem éri meg mindezt csinálni.

2013. jan. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%
Szerintetek a mai világban hol van olyan munkahely ahol nem kell 10-16 órákat dolgozni? Es mellesleg inkabb tanuljon szakácsnak bárki is es próbáljon külföldön elhelyzkedni mint itt éhbérért egy gyárban! Mert lehet, hogy álló munka a szakács, lehet, hogy nehez de a karriered epited es nem mas autóját a gyartosoron. Azert van különbség nem is keves!!!
2015. márc. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!